Malayca öğrenmek?
Thread poster: ALEXrunaway
ALEXrunaway
ALEXrunaway
Mayanlanguages to English
Dec 23, 2008

Merhabalar;
Malayca öğrenmek istiyorum. Günlerdir internet üzerinde çeşitli araştırmalarım oldu fakat, her hangi bir kaynak veya döküman ile karşılaşamadım. Acaba aranızda Malayca öğrenebilmem için bir kaynak, döküman, kitap v.b. tavsiye edebilecek biri varmı. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Özden Arıkan
Özden Arıkan  Identity Verified
Germany
Local time: 10:59
Member
English to Turkish
+ ...
Malayca forumunda sorabilirsiniz Dec 23, 2008

http://www.proz.com/forum/222

İyi şanslar

Ali Bayraktar
Ali Bayraktar  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
Elçilikler Dec 23, 2008

Merhaba,
Üniversitede iken Fransızca ve Almanca öğrenmek isteyen arkadaşlar için, Fransa ve Almanya'nın Büyükelçiliklerine yazı yazmıştık. Saolsunlar (Fransa Almaty Büyükelçiliği özellikle) koca bir sandık dolusu kaynak gönderdiler. Almanya'nın Ankar abüyükelçiliğide kaset ve kitap gibi kaynaklar da göndermişti.

Size de aynı yöntemi öneririm.

Brunei, Singapur ve Malezya ülkelerinin Büyükelçiliklerine yazınız. Size piyasada olma
... See more
Merhaba,
Üniversitede iken Fransızca ve Almanca öğrenmek isteyen arkadaşlar için, Fransa ve Almanya'nın Büyükelçiliklerine yazı yazmıştık. Saolsunlar (Fransa Almaty Büyükelçiliği özellikle) koca bir sandık dolusu kaynak gönderdiler. Almanya'nın Ankar abüyükelçiliğide kaset ve kitap gibi kaynaklar da göndermişti.

Size de aynı yöntemi öneririm.

Brunei, Singapur ve Malezya ülkelerinin Büyükelçiliklerine yazınız. Size piyasada olmayan cinsten kaynakları ücret almadan ulaştıracaklarından eminim. Çünkü elçiliklerin misyonlarından biridir bu.

İyi şanslar diliyorum.
Collapse

ALEXrunaway
ALEXrunaway
TOPIC STARTER
Elçilikler Dec 24, 2008

İlginiz için teşekkür ederim. Malezya ve Singapur Büyükelçiliklerine derdimi anlatan bir e-mail gönderdim. Bakalım nasıl bir haber gelecek. Eğer faydası olursa, olumlu yada olumsuz haberleri yine bildiririm.

ALEXrunaway
ALEXrunaway
TOPIC STARTER
Elçilikler Dec 27, 2008

Göndermiş olduğum e-mail'lere maalesef bir cevap alamadım. Dünyada 9. sırada olan bir lisanı öğrenme şartlarının bu kadar kısıtlı olması hakikaten düşündürücü. Yada ben hadisenin yanlış bir yerindeyim. Nasıl birşeydir anlayamadım.

zebetul
zebetul
Türkiye
MALAYCA ÖĞRENİMİ Apr 11, 2017

MERHABA,
Ben de malayca öğrenmek istiyorum ancak malesef 2008 senesinden bu güne 9 sene geçmişken hala kaynak konusunda sıkıntı var. Konsolosluğa ben de yazdım, geri dönen olmadı, bu forumdan bu konuda bir çözüm bulabilen oldu mu acaba? Var ise beni de haberdar etseniz, yönlendirseniz....

Elif Baykara Narbay
Elif Baykara Narbay  Identity Verified
Türkiye
Local time: 12:59
German to Turkish
+ ...
Amazon ve diğer online kitap satış siteleri Apr 11, 2017

2008 belki kitaplara ulaşmak açısından zor bir yıldı ancak şimdi Amazon ve diğer online kitap satış siteleri sayesinde dünya üzerindeki bütün kitaplara ulaşabiliyorsunuz. Aşağıda Amazon sitesinde "Malay language" anahtar kelimeleri ile yaptığım aramanın linki var.

... See more
2008 belki kitaplara ulaşmak açısından zor bir yıldı ancak şimdi Amazon ve diğer online kitap satış siteleri sayesinde dünya üzerindeki bütün kitaplara ulaşabiliyorsunuz. Aşağıda Amazon sitesinde "Malay language" anahtar kelimeleri ile yaptığım aramanın linki var.

https://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias=stripbooks&field-keywords=Malay%20Language

Ayrıca Türkiye'de Malayca eğitimi veriliyor mu bilmiyorum ancak belli başlı üniversitelerin kütüphanelerinde kaynağa ulaşmanız mümkün ve artık bu katalogların neredeyse hepsinde online arama yapabiliyorsunuz.

Elçiliklere eposta yollamak yerine fırsatınız varsa şahsen ziyaret etmenizi öneririm.

[Edited at 2017-04-11 15:06 GMT]
Collapse

zebetul
zebetul
Türkiye
malayca ÖĞRENİMİ Apr 12, 2017

Teşekkür ederim Elif Hanım,

Dün ben de amazon.dan sipariş verdim akşam saatlerinde. Ancak kitapların kimi amerikada kimi uk, germany, umarım tez zamanda ulaşabilirim.

İStanbul üni kütüphanesine bakmıştım bir de ama malesef bir tane sözlük dışında dişe değer bir kitap göremedim. Yine de teşekkür ederim.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Malayca öğrenmek?

Translation news in Türkiye

CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »