Pages in topic:   < [1 2]
Як ви ставитеся до такого? (заміна дієприкметникових форм за С. Караванським)
Thread poster: Alexander Matsyuk
Oleg Delendyk
Oleg Delendyk
Ukraine
Local time: 10:55
English to Russian
+ ...
Не треба викручуватись Jun 14, 2014

_Alena wrote:

Ще приклад: floating dialog - плаваючий діалог (у програмі). І як ви тут викрутитеся?
Пошукала у КудоЗах, був ще варіант "переміщуваний діалог", та як на мене, що одне, що інше...


У словниках (навіть без Караванського) є плавний, рухомий.


 
_Alena
_Alena
Ukraine
Local time: 10:55
Spanish to Ukrainian
+ ...
Файно! Jun 15, 2014

Oleg Delendyk wrote:

_Alena wrote:

Ще приклад: floating dialog - плаваючий діалог (у програмі). І як ви тут викрутитеся?
Пошукала у КудоЗах, був ще варіант "переміщуваний діалог", та як на мене, що одне, що інше...


У словниках (навіть без Караванського) є плавний, рухомий.


Справді, "рухомий" може бути. Навіть дивно, що ніхто раніше не здогадався так перекладати, мені такий варіант ніде не зустрічався. Цікаво, як до цього програмісти поставляться.
Дякую:)


 
Alexander Matsyuk
Alexander Matsyuk  Identity Verified
Ukraine
Local time: 10:55
English to Russian
+ ...
TOPIC STARTER
Щодо floating dialog Jun 16, 2014

По-перше (що найсуттєвіше в рамках цієї теми), слово "плаваючий" є в словниках.

Сучасний тлумачний:
плаваючий -а, -е. Дієприкм. акт. теп. ч. до плавати . || || Що коливається залежно від попиту і пропозиції (про валюту, її курс у міжнародних валютних відносинах). || Що мін
... See more
По-перше (що найсуттєвіше в рамках цієї теми), слово "плаваючий" є в словниках.

Сучасний тлумачний:
плаваючий -а, -е. Дієприкм. акт. теп. ч. до плавати . || || Що коливається залежно від попиту і пропозиції (про валюту, її курс у міжнародних валютних відносинах). || Що міняє положення (про технічний пристрій). Система плаваючих ножів електробритви . •• Плаваючий валютний курс — курс валюти, який вільно змінюється, коливається і величина якого визначається ринковими чинниками. Плаваючі цінні папери — а) цінні папери, куплені для швидкого перепродажу і зареєстровані на ім'я брокера; б) акції компанії у вільному обігу; в) нерозпродані нові цінні папери.

Академічний тлумачний словник (1970—1980):
http://sum.in.ua/s/plavajuchyj
ПЛАВАЮЧИЙ, а, е. Дієпр. акт. теп. ч. до плавати. Шукав [Черниш] поглядом плаваючу в димах ціль, не помічаючи, окрім неї, нікого й нічого (Олесь Гончар, III, 1959, 415);
// у знач. прикм. Плаваючий лід зображається [на картах] на блакитному фоні морів білими вугластими знаками (Фізична географія, 5, 1956, 119).
Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, 1975. — Стор. 555.


А вже додатково: з яких міркувань в анлійській раптом вирішили назвати floating, а не якось інакше, скажімо movable або displaceable/sliding/slidable, і чи треба зберігати кальковане "плавання", щоб запобігти неясності. Але це вже радше питання стандартизації термінів. (Особисто я думаю, що саме floating використовується, щоб підкреслити абсолютно необмежену, крім границь екрана, здатність переміщуватися).

По суті "(вільно) переміщуване діалогове вікно" і "(вільно) рухоме діалогове вікно" в українській мові звучать доречніше.
Collapse


 
Pages in topic:   < [1 2]


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Як ви ставитеся до такого? (заміна дієприкметникових форм за С. Караванським)







CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »