Kosova
Thread poster: Sherefedin MUSTAFA
Sherefedin MUSTAFA
Sherefedin MUSTAFA
Netherlands
Local time: 21:28
Dutch to Albanian
+ ...
Jul 13, 2011

Të nderuar,

Sa për kureshtje kontrollova listën e vendeve në proz.com dhe konstatova se Republika e Kosovës nuk është futur në atë listë.

Më intereson se vallë a ka kërkuar ndonjëri nga kolegët me banim në Kosovë nga stafi i proz.comit që të rregullohet kjo mangësi.

Ju faleminderit për çdo njoftim.

Gjithë të mirat.

P.S. Disa që në të kaluarën u munduan me mish e me shpirt që punën e moderatorëve shqip
... See more
Të nderuar,

Sa për kureshtje kontrollova listën e vendeve në proz.com dhe konstatova se Republika e Kosovës nuk është futur në atë listë.

Më intereson se vallë a ka kërkuar ndonjëri nga kolegët me banim në Kosovë nga stafi i proz.comit që të rregullohet kjo mangësi.

Ju faleminderit për çdo njoftim.

Gjithë të mirat.

P.S. Disa që në të kaluarën u munduan me mish e me shpirt që punën e moderatorëve shqiptar ta bënin të pamundshme mund le ta konsiderojnë këtë si meritë të tyren!
Collapse


 
Monika Coulson
Monika Coulson  Identity Verified
Local time: 13:28
Member (2001)
English to Albanian
+ ...
SITE LOCALIZER
Me vend Jul 15, 2011

I dashur Sherefedin,
Keni shumë të drejtë. Kosova duhej të ishte futur në listë me kohë. Edhe pse nuk banoj në Kosovë, po bëj unë sot një kërkesë nëpërmjet sistemit të kërkesave në ProZ.com.
Ju uroj gjithë të mirat!


Monika


 
Ledja
Ledja  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 20:28
English to Albanian
+ ...
Sa kërkesa duhen? Jul 15, 2011

Me gjithë dëshirë do ta dërgoj dhe unë një kërkesë të tillë. A duhet një numër i caktuar përkthyesish për t'u vënë në zbatim një kërkesë e tillë?

Ledja


 
Monika Coulson
Monika Coulson  Identity Verified
Local time: 13:28
Member (2001)
English to Albanian
+ ...
SITE LOCALIZER
Përgjigja... Jul 16, 2011

Përgjigja nga stafi i ProZ.com i kërkesës që bëra sot qe:

The list of languages on ProZ.com follows the ISO list on http://www.iso.org/iso/english_country_names_and_code_elements . As Kosovo is not listed there, it will not be added to the list on ProZ.com."


Si gjithmonë.


Ditën e mirë dhe punë të mbarë të gjith
... See more
Përgjigja nga stafi i ProZ.com i kërkesës që bëra sot qe:

The list of languages on ProZ.com follows the ISO list on http://www.iso.org/iso/english_country_names_and_code_elements . As Kosovo is not listed there, it will not be added to the list on ProZ.com."


Si gjithmonë.


Ditën e mirë dhe punë të mbarë të gjithëve

Monika
Collapse


 
Lavdi Zymberi
Lavdi Zymberi  Identity Verified
Albania
Local time: 21:28
Albanian to English
+ ...
Kosova Feb 21, 2012

Une jam nga Kosova dhe per shkak se Kosova nuk eshte ne liste jam regjistruar si nga Shqiperia. Ne konferencen e ProZ qe u mbajt vitin e kaluar (2011) ne Shkup kam kerkuar nga Hristina Dojcinova, organizatore e konferences, qe ta ngris kete ceshtje dhe ajo me premtoi se do ta diskutoje me ProZ.com, megjithate akoma nuk eshte bere asgje ne kete aspekt

Me repsekt,

Lavdia


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Kosova






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »