Pages in topic:   < [1 2]
Moneybookers.com
Thread poster: Kornelija Karalic
Said Kaljanac a.k.a. SARAJ
Said Kaljanac a.k.a. SARAJ  Identity Verified
Belgium
Local time: 04:26
Bosnian to French
+ ...
Oprezno Apr 2, 2008

Sanja Milosevic wrote:

... na brzim i iskrenim odgovorima.
U svakom slucaju, ponudicu klijentu da odabere metod placanja koji njemu vise odgovara.


Budite oprezni, jer ako vam klijent posalje cek, banka bi mogla da vam naplati prije nego ga unovcite!


 
Sanja Milosevic
Sanja Milosevic
Local time: 04:26
English to Serbo-Croat
+ ...
Provizija ili... Apr 2, 2008

Mislite da bi mi banka mogla naplatiti proziju ili sta vec prije nego sto pare 'legnu' na racun?
Dobro da znam...


 
Said Kaljanac a.k.a. SARAJ
Said Kaljanac a.k.a. SARAJ  Identity Verified
Belgium
Local time: 04:26
Bosnian to French
+ ...
Placanje usluge Apr 2, 2008

Sanja Milosevic wrote:

Mislite da bi mi banka mogla naplatiti proziju ili sta vec prije nego sto pare 'legnu' na racun?
Dobro da znam...


Radi se o placanju cijele operacije ili usluge.

Pored toga, ako se odlucite na isplacivanje putem banke ne vjerujem da biste imali pravo dobiti sumu u eurima.

Naime, morate otvoriti devizni racun kako bi zakonito dobili zeljeni novac u eurima, a ne u lokalnoj valuti i izgubili na deviznom tecaju u KM.

[Edited at 2008-04-02 17:44]


 
Lola P
Lola P
Local time: 04:26
pomoc bi mi dobro dosla :) Jan 8, 2010

Napravila sam acc na Moneybookers da bih mogla da uplatim sinu neku igricu imam devizni racun u Pro Credit Bank ali nikak ne mogu da nadjem kako i gde da prebacim noac iz moje banke na moneybooers
Sada je moja uplata na racun onog cija je igrica na "pending" zato sto ne mogu da se snadjem nikako a i sa engleskim malo slabije stojim..Molim vas ako mi mozete objasniti sta da radim


 
Lingua 5B
Lingua 5B  Identity Verified
Bosnia and Herzegovina
Local time: 04:26
Member (2009)
English to Croatian
+ ...
Upute Jan 8, 2010

Lola P wrote:

Napravila sam acc na Moneybookers da bih mogla da uplatim sinu neku igricu imam devizni racun u Pro Credit Bank ali nikak ne mogu da nadjem kako i gde da prebacim noac iz moje banke na moneybooers
Sada je moja uplata na racun onog cija je igrica na "pending" zato sto ne mogu da se snadjem nikako a i sa engleskim malo slabije stojim..Molim vas ako mi mozete objasniti sta da radim


Pozdrav Lola

Ovo trebate raditi:

1. uđite u svoj MB račun
2. kliknite na "view limit" ( ima u meniju na lijevoj strani, ili gore)
3. idite na "name verification method" ( izaberite "bank account", jer sa njega šaljete)
4. dobit ćete instrukcije o MB bankovnom računu ( swift, br. računa itd)
5. odite u svoju banku, popunite list za doznaku za MB podacima i oni će poslati novac na MB račun
6. za par dana novac će vam leći na MB račun

Nisam sigurna da li ćete ovo moći obavit ako vam identitet i adresa nisu verificirani, a za to imate poseban gumb " identify address" il slično, pa čekate da vam identifikacijski kod dođe na kućnu adresu. ( lijevi meni > profile > address > verify address)


 
ocho
ocho
Local time: 04:26
Croatian to English
+ ...
swift / iban u BiH Jan 28, 2010

Said Kaljanac a.k.a. SARAJ wrote:

Sanja Milosevic wrote:

Hvala na brzom odgovoru...
Imam jos jedno pitanje u vezi sa placanjem... (Ako nije previse indiskretno?)
Koji metod placanja koristite pored Moneybookers-a?


Ja upotrebljavam swift / iban bankovni internacionalni sistem. Ne znam da li bosanskohercegovacke banke rade sa tim sistemom trenutno.


Nevezano za ProZ, samo da se ubacim s informacijom da u BiH swift / iban uplate idu bez problema (npr. kod "Unicredit" - Zabba). Ja sam nedavno imala uplatu iz Hrvatske, tako da pretpostavljam da ni iz drugih zemalja nije problem). Novac legne najdulje za 24 sata od uplate, jedino što se mora otvoriti devizni račun (najbolje u EUR), jer sredstva je nemoguće "izvana" prebaciti na tekući ili žiro račun, kako mi objasniše u banci.

Vezano za Paypal, ja nisam (još uvijek) uspjela verificirati kreditnu karticu (iako sam obavljala uplate) jer mi u banci "ne znaju reći" kakve to četiri oznake (cifre) trebam dobiti na ispisu (na kojem ih zbilja ni nema).


 
wrgy
wrgy
Local time: 04:26
pomoc Nov 10, 2010

Narode imam jedan problem.....Imam racun otvoren i raifajzen banci i otvoren na moneybookersu accaunt i 10 eura prebacenih na njemu....medutim da i taj novac uplatio na kladionicu potrebno je izvrsiti Bank transfer sa svog racuna na moneybookers i danas odem u banku da to sredim i "zena mi kaze da je to nemoguce,da moram ponovo otvorit nekakav racun i za svaki eur koji prebacujem provizija je 50%"Da li ima pomoci ili da zaboravim ovu komplikaciju????

 
belmac
belmac
Local time: 04:26
pomagajteee!!!! Nov 19, 2010

ja trebam da naplatim neki novac iz engleske. otvorila sam account na MB. sada treba da odem u banku, ali neznam koju da odaberem,..neznamš šta da tražim, koje podatke treba da ponesem i koju zapravo uslugu u banci da tražim, to jest kakav račun da otvorim?
šta nakon što završim u banci?..gdje da ubacim svoj broj tog nekog žiroračuna..ili čega već?
i kako onda da javim firmi koja treba da mi pošalje pare? šta da joj javim svoj ID broj na MB ili..?

ja se iz
... See more
ja trebam da naplatim neki novac iz engleske. otvorila sam account na MB. sada treba da odem u banku, ali neznam koju da odaberem,..neznamš šta da tražim, koje podatke treba da ponesem i koju zapravo uslugu u banci da tražim, to jest kakav račun da otvorim?
šta nakon što završim u banci?..gdje da ubacim svoj broj tog nekog žiroračuna..ili čega već?
i kako onda da javim firmi koja treba da mi pošalje pare? šta da joj javim svoj ID broj na MB ili..?

ja se izvinjavam, milion pitanja, ali šta se može kada se u ove web finansiske transakcije nikako ne razumijem.

unaprijed hvala na pomoći!!!

[Edited at 2010-11-19 22:11 GMT]
Collapse


 
Lingua 5B
Lingua 5B  Identity Verified
Bosnia and Herzegovina
Local time: 04:26
Member (2009)
English to Croatian
+ ...
Verificiranje MB. Nov 20, 2010

belmac wrote:

ja trebam da naplatim neki novac iz engleske. otvorila sam account na MB. sada treba da odem u banku, ali neznam koju da odaberem,..neznamš šta da tražim, koje podatke treba da ponesem i koju zapravo uslugu u banci da tražim, to jest kakav račun da otvorim?
šta nakon što završim u banci?..gdje da ubacim svoj broj tog nekog žiroračuna..ili čega već?
i kako onda da javim firmi koja treba da mi pošalje pare? šta da joj javim svoj ID broj na MB ili..?

ja se izvinjavam, milion pitanja, ali šta se može kada se u ove web finansiske transakcije nikako ne razumijem.

unaprijed hvala na pomoći!!!

[Edited at 2010-11-19 22:11 GMT]


Jel obavljena verifikacija MB računa u smislu da su vam poslali identifikacijski kod na fizičku adresu? Ako nije, nećete moći ništa još povlačiti s računa.

U svim bankama su manje-više iste konverzije, tako da vam je svejedno koja. Najbolje neka lokalna, bez stranih naziva.

Sve što firma/ klijent treba od vas je vaša MB email adresa.

Broj svog žiro računa na koji ćete povući novac stavljate unutar svog MB account-a, negdje pod "withdrawal" gumb, ako se dobro sjećam. Tražite opcije za povlačenje novca, tu ćete imati nekoliko opcija da unesete, između ostalog broj svog žiro računa, koji se također treba verificirati od strane MB-a, a potom odobriti.

Valjda je sad malo jasnije.


 
donrolls
donrolls
Bosnia and Herzegovina
mb May 29, 2013

zdravo,ja sam skroooz novi u ovome,malo s eteze snalazim,pa bih molio za malo pomoci.....
situacija je sl.
otvorio sam racun i verifikovao ga (onaj iznos sto uzmu na pocetku) ,imam visu electron karticu kod raifeisena,sad me zanima kako se meni iz inostranstva pare uplacuju,sta ja trebam nekome poslati da bi mi uplatili pare(eure) ?
i kad se uplate,nadam se uspjesno,jesu li te pare automatski na mojoj visa kartici ?
izvinite za peglanje,ali novi sam u ovome...
See more
zdravo,ja sam skroooz novi u ovome,malo s eteze snalazim,pa bih molio za malo pomoci.....
situacija je sl.
otvorio sam racun i verifikovao ga (onaj iznos sto uzmu na pocetku) ,imam visu electron karticu kod raifeisena,sad me zanima kako se meni iz inostranstva pare uplacuju,sta ja trebam nekome poslati da bi mi uplatili pare(eure) ?
i kad se uplate,nadam se uspjesno,jesu li te pare automatski na mojoj visa kartici ?
izvinite za peglanje,ali novi sam u ovome
hvala !
Collapse


 
Dejan Škrebić
Dejan Škrebić  Identity Verified
Bosnia and Herzegovina
Local time: 04:26
English to Serbian
+ ...
SITE LOCALIZER
Skrill May 30, 2013

Здраво,

Да би вам неко уплатио новац на MoneyBookers (сада Skrill), потребна му је само ваша електронска адреса која је везана за тај налог. Када пошаље новац, новац лежи на вашем виртуелном рачуну код Skrill-а, а онда по жељи вршите повлачење на картицу, кад вам се прохтије.

... See more
Здраво,

Да би вам неко уплатио новац на MoneyBookers (сада Skrill), потребна му је само ваша електронска адреса која је везана за тај налог. Када пошаље новац, новац лежи на вашем виртуелном рачуну код Skrill-а, а онда по жељи вршите повлачење на картицу, кад вам се прохтије.

Има ту неко ограничење колико новца у мјесец (или три мјесеца) можете повући, али то ограничење се може повећати када потврдите идентитет на још који додатни начин, чини ми се.

Када повлачите новац са Skrill-а на своју картицу, узимају неку провизију, можда 1,80 евра.
Collapse


 
Pages in topic:   < [1 2]


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Moneybookers.com






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »