Pages in topic:   < [1 2]
KudoZ-csalásra invitáló e-mail
Thread poster: Katalin Horváth McClure
Katalin Szilárd
Katalin Szilárd  Identity Verified
Hungary
Local time: 06:45
English to Hungarian
+ ...
És szerinted ez egy pozitív vagy negatív dolog? Aug 28, 2012

Ildiko Santana wrote:

Katalin Horváth McClure wrote:
János,
Tudtommal az olyan kérdést, amire már van beérkezett válasz, sem a KudoZ-editorok, sem a Moderátorok nem törölhetik, csak a ProZ alkalmazottai, de csak megalapozott esetben.
A törölt kérdésnél különben megjelenik, hogy pontosan ki törölte.
Szerintem nyugodtan lehet Support Requestet küldeni, és kérni, hogy újra nézzék meg.
A régi, tapasztalt alkalmazottak szerintem nem törölnek megválaszolt, sőt lezárt kérdést, pontosan azért, hogy azok, akik időt/energiát feccöltek bele a megválaszolásba, ne veszítsék el a pontokat.


Friss példa arra, hogy bejelentés alapján milyen készségesen törölnek lezárt kérdést:
http://tinyurl.com/8noamuk
(nem csak a glosszárium bejegyzés, hanem az egész kérdés - no meg a pontok is - törölve)


Nem néztem meg azt a bizonyos kérdést. Csak a beírást olvastam el, de ilyen erővel a Kudozon feltett összes kérdést töröltetni lehetne (mert ugye hányszor írunk be angol vagy latin szót, ha egyszer azt használjuk magyarul és a staff honnan tudná, hogy magyarul mi a helyes megoldás, ezen kívül rengeteg helytelen válasz is van, na de ki dönti el, hogy egy válasz helyes vagy sem? A feljelentő vagy a staff?).

Ez szerintem kritikusan félelmetes és ingoványos (mocsaras-lápos-varangyos) a Kudoz etikát tekintve. Ugyanis innentől kezdve bárki bármikor feljelenthet bármilyen neki nem tetsző Kudoz kérdést, és akaratlanul vagy akár szándékosan csökkenteni tudja valakinek a pontjait. Ami ugye beleütközik ... szabályba... ugyanis a pontok manipulálása tilos! Többször fordult elő olyan is (más kollégákkal is), hogy több napja ott volt egy kérdés, és amikor már a 6. agreet kapta egy válasz, hirtelen akkor törölték az egész kérdést. A már lezárt kérdésekre adott pontok visszavonásáról nem is beszélve, ami ugye Jánossal történt meg. Ez egy új dolog és szerintem etikai szempontból elfogadhatatlan.

[Edited at 2012-08-28 16:20 GMT]


 
Katalin Horváth McClure
Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 01:45
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Külön téma? Aug 28, 2012

Szerintem is sok furcsaság történik az utóbbi időben, és talán külön témát kellene nyitni ennek a törlési problémának, nem gondoljátok? Vagy a másik, Ildikó által belinket témánál folytatni?
Ugyanis ez szerintem független az eredeti témától.
Kati


 
Ildiko Santana
Ildiko Santana  Identity Verified
United States
Local time: 22:45
Member (2002)
Hungarian to English
+ ...

Moderator of this forum
már van csevely törlés témában Aug 28, 2012

Katalin Horváth McClure wrote:
Szerintem is sok furcsaság történik az utóbbi időben, és talán külön témát kellene nyitni ennek a törlési problémának, nem gondoljátok? Vagy a másik, Ildikó által belinket témánál folytatni?

Szerintem felesleges újat nyitni, hiszen már elindult azon a linken. Esetleg le lehet rövidíteni a címét, "Tudna valaki törölni egy értelmetlen bejegyzést a nyilvános glosszáriumból?" mondjuk így: "Glosszáriumi szócikkek és kérdések törlése"


Ugyanis ez szerintem független az eredeti témától.


Nagyjából annyira független, mint a témaindítódra érkezett első (második, harmadik,...) válaszreakció. : -) Habár annyiban a tárgyhoz tartoznak azok beírások is, hogy a KudoZ színtéren tapasztalt kellemetlenségeket és orvosolatlan sérelmeket taglalnak...

Visszatérve az eredeti témához: érdekelne, hogy mi lett a folytatása annak a csúnya ügynek. Tettek bejelentést az érintettek a csalásra invitáló felhasználó ellen? Ha igen, lépett valamit a vezetőség?


 
Ildiko Santana
Ildiko Santana  Identity Verified
United States
Local time: 22:45
Member (2002)
Hungarian to English
+ ...

Moderator of this forum
nem a kérdéseket - a pontokat kéne törölni Aug 28, 2012


Nem néztem meg azt a bizonyos kérdést. Csak a beírást olvastam el, de ilyen erővel a Kudozon feltett összes kérdést töröltetni lehetne


Nem, szerintem csak az összes pontot kellene törölni! A válaszok és kérdések ugyanis nagyon sokszor felbecsülhetetlen értékűek (ha sikerül jól kirostálni belőlük a kevésbé használható részeket), az archívum és glosszáriumok kereshető adatbázissal szolgálnak mindenkinek. Szerintem nagy kár lenne ezt a tudásbázist kukába dobni. Javítani, jobbítani, fejleszteni, tökéletesíteni viszont mindig lehet rajta - ezt szolgálná például a pontrendszer megszüntetése is. Sajnos egyelőre erre nincs reális esély. (Erről is van már külön fórumtéma elég régóta.)


 
Katalin Szilárd
Katalin Szilárd  Identity Verified
Hungary
Local time: 06:45
English to Hungarian
+ ...
Senkinek nincs baja a pontokkal Aug 28, 2012

Ildiko Santana wrote:


Nem néztem meg azt a bizonyos kérdést. Csak a beírást olvastam el, de ilyen erővel a Kudozon feltett összes kérdést töröltetni lehetne


Nem, szerintem csak az összes pontot kellene törölni! A válaszok és kérdések ugyanis nagyon sokszor felbecsülhetetlen értékűek (ha sikerül jól kirostálni belőlük a kevésbé használható részeket), az archívum és glosszáriumok kereshető adatbázissal szolgálnak mindenkinek. Szerintem nagy kár lenne ezt a tudásbázist kukába dobni. Javítani, jobbítani, fejleszteni, tökéletesíteni viszont mindig lehet rajta - ezt szolgálná például a pontrendszer megszüntetése is. Sajnos egyelőre erre nincs reális esély. (Erről is van már külön fórumtéma elég régóta.)



Én úgy látom, hogy senkinek nincs baja a pontokkal. Sőt azt is látom, hogy a "pontos" kérdések sokkal pontosabb ás átgondoltabb válaszokat eredményeznek. Tehát a pontok igenis pozitívan hatnak a válaszok minőségére. Az már más kérdés, hogy sajnálatos módon mindig lesznek olyanok, akik csalással vagy a szabályok áthágásával vagy azok manipulálásával akarnak előrébb jutni, mert tudják, hogy tisztességesen nem tudnának boldogulni...

[Edited at 2012-08-28 18:29 GMT]


 
Ildiko Santana
Ildiko Santana  Identity Verified
United States
Local time: 22:45
Member (2002)
Hungarian to English
+ ...

Moderator of this forum
szerintem negatív Aug 28, 2012


És szerinted ez egy pozitív vagy negatív dolog?


...mocsaras-lápos-varangyos...
A már lezárt kérdésekre adott pontok visszavonásáról nem is beszélve, ami ugye Jánossal történt meg. Ez egy új dolog és szerintem etikai szempontból elfogadhatatlan.


Egyetértek. Totál varangyos!


 
Katalin Szilárd
Katalin Szilárd  Identity Verified
Hungary
Local time: 06:45
English to Hungarian
+ ...
Bizony az Aug 28, 2012

Ildiko Santana wrote:


És szerinted ez egy pozitív vagy negatív dolog?


...mocsaras-lápos-varangyos...
A már lezárt kérdésekre adott pontok visszavonásáról nem is beszélve, ami ugye Jánossal történt meg. Ez egy új dolog és szerintem etikai szempontból elfogadhatatlan.


Egyetértek. Totál varangyos!


Ezért mondtam a legelején, hogy én már nem csodálkozom semmin sem. Ugyanis mint János írta feljelentés alapján történt a már lezárt kérdés és a pontok törlése. Én úgy érzem ezekkel a feljelentésekkel sajnos több kárt lehet okozni az ártatlan kérdezőknek/válaszadóknak... vajon a feljelentő is tisztában van ezzel? Szegény lehet, hogy jó szándéktól vezérelve nincs is tisztában a következményekkel ... Remélem olvassa e sorokat ...

[Edited at 2012-08-28 19:24 GMT]


 
Katalin Horváth McClure
Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 01:45
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Nem tudom Aug 28, 2012

Ildiko Santana wrote:

Visszatérve az eredeti témához: érdekelne, hogy mi lett a folytatása annak a csúnya ügynek. Tettek bejelentést az érintettek a csalásra invitáló felhasználó ellen? Ha igen, lépett valamit a vezetőség?


Nem tudom, hogy volt-e bejelentés, nem tudom, hogy volt-e válaszlépés. De ha volt is, azt nem mondják meg, még a bejelentőnek sem, csak annyit, hogy a megfelelő lépést megtették. Hogy aztán ez konkrét büntetést, rászólást vagy legyintéssel egybekötött vállfelhúzást jelent, azt nem lehet tudni. És az adminisztratív büntetéseket nem is lehet nyilvánosan megbeszélni. Ez a módszer nyilván a "botlott" egyén védelmére szolgál (ne járassuk le egy életre, ha nem muszáj), viszont az is igaz, hogy ha így ködbe burkolják a dolgokat, az nem szolgálja a köz javulását. Ha mindenki számára világos, hogy milyen vétségnek mi a következménye, és hogy mindig van következmény, szerintem az segít megelőzni a hasonló kihágásokat. A legnagyobb baj azonban szerintem a következetlenség, mármint hogy mi számít kihágásnak milyen körülmények között, és lehet, hogy ezért van a ködösítés.

Na mindegy, nekem nem szándékom a nyomozás az adott esetben, végülis csak figyelemfelkeltés volt a célom, illetve az, hogy a meghökkenésemnek hangot adjak.

Kati


 
Katalin Szilárd
Katalin Szilárd  Identity Verified
Hungary
Local time: 06:45
English to Hungarian
+ ...
Agree Aug 29, 2012

Katalin Horváth McClure wrote:

...viszont az is igaz, hogy ha így ködbe burkolják a dolgokat, az nem szolgálja a köz javulását.


Katalin Horváth McClure wrote:

A legnagyobb baj azonban szerintem a következetlenség, mármint hogy mi számít kihágásnak milyen körülmények között, és lehet, hogy ezért van a ködösítés.



Ki kit miért és hogyan jelent a staffnak ... ez szerintem szintén egy mocsaras-lápos-varangyos történet (ködösítés) ... Szerintem sokkal átláthatóbb és tisztességesebb lenne, ha nyilvánosan meg lehetne beszélni mi számít vétségnek és mi nem és következetesen lehetne akkor a szabályokat használni, nem pedig személyre szabott vagy randomizált módon. Úgy gondolom, hogy a Kudozban résztvevők többsége azért megüti azt az etikai és IQ szintet, hogy intelligensen meg lehessen beszélni.. de sajnos egyelőre erre nincs lehetőség...



[Edited at 2012-08-29 09:31 GMT]


 
Pages in topic:   < [1 2]


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

KudoZ-csalásra invitáló e-mail






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »