Pages in topic:   < [1 2]
Windows 8 i nasze ulubione narzędzia
Thread poster: Tomasz Poplawski
PAS
PAS  Identity Verified
Local time: 09:08
Polish to English
+ ...
Windows Oct 7, 2013

Czy jeśli Windows był zainstalowany na komputerze w momencie kupna, to nie była wersja OEM przypisana tylko do tego komputera?

Kupiłem niedawno laptop bez systemu i osobno Windows 7. To na pewno drożej wychodzi niż laptop z zainstalowanym systemem, ale mam w tym momencie wersję box, z którą mogę robić co chcę. Wiem, że Win 8 jest OK pod względem stabilności itp., ale całe to eye candy jakoś mnie odstręcza, a z zasady
... See more
Czy jeśli Windows był zainstalowany na komputerze w momencie kupna, to nie była wersja OEM przypisana tylko do tego komputera?

Kupiłem niedawno laptop bez systemu i osobno Windows 7. To na pewno drożej wychodzi niż laptop z zainstalowanym systemem, ale mam w tym momencie wersję box, z którą mogę robić co chcę. Wiem, że Win 8 jest OK pod względem stabilności itp., ale całe to eye candy jakoś mnie odstręcza, a z zasady nie lubię doinstalowywać jakichś programów, które "przywracają wygląd starszych systemów".
Zresztą w Win 8 można przecież zastosować wygląd "tradycyjny", ale wciąż nie jest to to samo, co Win 7.

* * *

Jeśli mogę podpiąć się pod wątek z pytaniem, ilu z Was (poza Adamem) ma zainstalowane systemy operacyjne i Office w wersji 64-bitowej?
Czy to ma sens? Czy są przeciwwskazania?

Z góry dzięki,
Paweł


[Edited at 2013-10-07 08:49 GMT]
Collapse


 
Stanislaw Czech, MCIL CL
Stanislaw Czech, MCIL CL  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 08:08
Member (2006)
English to Polish
+ ...
SITE LOCALIZER
Nie wyobrażam sobie już powrotu do 32 bitów Oct 7, 2013

PAS wrote:


* * *

Jeśli mogę podpiąć się pod wątek z pytaniem, ilu z Was (poza Adamem) ma zainstalowane systemy operacyjne i Office w wersji 64-bitowej?
Czy to ma sens? Czy są przeciwwskazania?

Z góry dzięki,
Paweł


[Edited at 2013-10-07 08:49 GMT]


System 32 bitowy obsługuje max 3 GB RAM, sama TM "unijna" ma około 1 GB, więc praca z 3 giga pamieci operacyjnej bardzo ogranicza.

Pozdrawiam
S


 
Lucyna Długołęcka
Lucyna Długołęcka  Identity Verified
Poland
Local time: 09:08
English to Polish
+ ...
64 bit Oct 7, 2013

Ja mam Win8 w wersji 64-bitowej, nie widzę przeciwwskazań.

 
PAS
PAS  Identity Verified
Local time: 09:08
Polish to English
+ ...
RAM Oct 7, 2013

Aha, czyli jeśli kupiłem laptop z 8 GB RAM, to w ogóle muszę zainstalować Windows 64 bit, żeby zobaczył ten RAM.

 
Stanislaw Czech, MCIL CL
Stanislaw Czech, MCIL CL  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 08:08
Member (2006)
English to Polish
+ ...
SITE LOCALIZER
Tak Oct 7, 2013

Inaczej będzie używał tylko ułamka pamięci.

 
PAS
PAS  Identity Verified
Local time: 09:08
Polish to English
+ ...
4 GB Oct 7, 2013

Tzn. jak rozumiem, sam system 32-bitowy obsługuje 4 GB, ale nie całość tej pamięci może być dostępna dla aplikacji.

 
Adam Łobatiuk
Adam Łobatiuk  Identity Verified
Poland
Local time: 09:08
Member (2009)
English to Polish
+ ...
Uściślenie Oct 7, 2013


Jeśli mogę podpiąć się pod wątek z pytaniem, ilu z Was (poza Adamem) ma zainstalowane systemy operacyjne i Office w wersji 64-bitowej?
Czy to ma sens? Czy są przeciwwskazania?


Office (2010) mam w wersji 32-bitowej, bo samo mi tak doradziło podczas instalacji ze względu na potencjalne problemy z kompatybilnością z innymi aplikacjami.


 
Tomasz Poplawski
Tomasz Poplawski  Identity Verified
Local time: 03:08
Member (2007)
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Po małym porwaniu Oct 8, 2013

Nie mam nic przeciwko porywaniu wątku, ale pozwólcie, że powrócę do pytania - czy ktoś z Państwa ma osobiste doświadczenia z Win 8 w połączeniu ze Studio 2011?

 
Anna Polakow
Anna Polakow  Identity Verified
Poland
Local time: 09:08
Dutch to Polish
+ ...
System 64 bitowy Oct 9, 2013

Posiadam Win 8 64 bity oraz pakiet Office'a 64 bity i od razu pojawiły się problemy, bo zainstalowalam sobie również Javę 64 bit.
I tak okazało się, że mając Tradosa 2007 nie mam wstążki Tradosa w Wordzie 2010 64 bity. Musiałam zainstalować Tradosa 2007 na starym komputerze, gdzie mam system 32 bitowy z Vistą i starszą wersję Worda. Tam mam wstążkę Tradosa w Wordzie i mogę bezpośrednio w wordzie tłumaczyć, czego życzą sobie niektórzy moi klienci.

Pod
... See more
Posiadam Win 8 64 bity oraz pakiet Office'a 64 bity i od razu pojawiły się problemy, bo zainstalowalam sobie również Javę 64 bit.
I tak okazało się, że mając Tradosa 2007 nie mam wstążki Tradosa w Wordzie 2010 64 bity. Musiałam zainstalować Tradosa 2007 na starym komputerze, gdzie mam system 32 bitowy z Vistą i starszą wersję Worda. Tam mam wstążkę Tradosa w Wordzie i mogę bezpośrednio w wordzie tłumaczyć, czego życzą sobie niektórzy moi klienci.

Pod systemme 64 bit pracuję z Tradosem obecnie 2014. Miałam problem z MultiTermem, bo mi nie działał. Nie mogłam wpisywać haseł ani w samym pakiecie, ani w Tradosie, wyskakiwało mi, że ze względów bezpieczeństwa jest coś zablokowane.

W końcu doczytałam się w sieci, że Trados jest 32 bitowy, więc najlepiej mieć wszystko 32 bitowe, a zwłaszcza Javę. Co też uczyniłam i MultiTerm działa.

Co do Worda 2010 SDL nie planuje podobno rozwiązania problemu wstążki w Wordzie pod Win 8, czy też Win 8 64 bity. Już nie pamiętam.
Collapse


 
Grzegorz Gryc
Grzegorz Gryc  Identity Verified
Local time: 09:08
French to Polish
+ ...
Konkretnie... Oct 13, 2013

Anna Polakow wrote:

Posiadam Win 8 64 bity oraz pakiet Office'a 64 bity i od razu pojawiły się problemy, bo zainstalowalam sobie również Javę 64 bit.
I tak okazało się, że mając Tradosa 2007 nie mam wstążki Tradosa w Wordzie 2010 64 bity.

Żaden add-on (szablon) Tradosa nie działa z Wordem 64-bitowym.
Chlopaki z SDL nie umialy tego oprogramować, więć informacja o tym leży np. gdzieś na ich KB.
Żeby wszystko działało z Tradosem, trzeba instalować wyłącznie wersje 32-bitowe.

(...) Pod systemme 64 bit pracuję z Tradosem obecnie 2014. Miałam problem z MultiTermem, bo mi nie działał. Nie mogłam wpisywać haseł ani w samym pakiecie, ani w Tradosie, wyskakiwało mi, że ze względów bezpieczeństwa jest coś zablokowane.

W końcu doczytałam się w sieci, że Trados jest 32 bitowy, więc najlepiej mieć wszystko 32 bitowe, a zwłaszcza Javę. Co też uczyniłam i MultiTerm działa.

To jest klasyczny przykład tego, że programiści od Tradosa, z zwłaszcza od Multiterme nie umieją poprawnie pisać w Javie.
Żeby to zadziałało, to najgłupsza, ale najskuteczniejsza metoda polega na tym, żeby pierwsza Java instalowana na komputerze pochodziła z instalki Tradosa.
Potem trzeba uruchomić choć raz wszystkie moduły Tradosa i Multiterma i wszystko powinno działać.
Nie ma niestety gwarancji, że będzie dalej działać po jakimś upgrade Javy.

Co do Worda 2010 SDL nie planuje podobno rozwiązania problemu wstążki w Wordzie pod Win 8, czy też Win 8 64 bity. Już nie pamiętam.

Nie do końca dokładnie.
Na wstążce/pasku rzeczywiście postawili kreskę i to na pewno nie będzie działać pod 64-bitowym Wordem, ale w 32-bitowym Wordzie jednak będzie pod każdym Windows (32- i 64-bitowym).

PS
Mam Win8 i Tradosy różne zainstalowane na dwóch rezerwowych notebookach (z Office 2010 i 2013) i wygląda na to, że wszystko działa przy założeniach powyżej,
Nie sprawdzałem dogłębnie, ale między Win7 i Win8 różnica jest naprawdę niewielka z wyjątkiem „nowszego, lepszego interfejsu”, więc wszystko powinno działać.

Jak na razie, polecam Start8 i ModernMix od Stardocka (łącznie 8 dolców, jak kupowałem), choć być może to będą pieniądze wywalone w błoto po upgrade do Win 8.1 (darmowe za tydzień).

Zdrówkot
GG


 
Anna Polakow
Anna Polakow  Identity Verified
Poland
Local time: 09:08
Dutch to Polish
+ ...
System 64 bitowy Oct 14, 2013

Dziękuję za uwagi. Ale już zapanowałam nad materią i ustawiłam sobie kompy w sposób wygodny do pracy. Już mi się nie chce odinstalowywać 64 bitowego Office'a i instalować 32 bitowego. Może po jakiejś katastrofie tym się zajmę.
Brakowało mi w Win 8 paska startu tylko na początku, teraz doszłam do wniosku, że przez funkcję wyszukiwania po prawej stronie ekranu szybciej mogę odnaleźć potrzebny mi program, o ile oczywiście nie palnę jakiejś literówki.
Nad Moder
... See more
Dziękuję za uwagi. Ale już zapanowałam nad materią i ustawiłam sobie kompy w sposób wygodny do pracy. Już mi się nie chce odinstalowywać 64 bitowego Office'a i instalować 32 bitowego. Może po jakiejś katastrofie tym się zajmę.
Brakowało mi w Win 8 paska startu tylko na początku, teraz doszłam do wniosku, że przez funkcję wyszukiwania po prawej stronie ekranu szybciej mogę odnaleźć potrzebny mi program, o ile oczywiście nie palnę jakiejś literówki.
Nad ModernMix się zastanowię, wydaje się rzeczywiście użyteczny.
Collapse


 
Gwidon Naskrent
Gwidon Naskrent  Identity Verified
Poland
Local time: 09:08
English to Polish
+ ...
Zgadza się Oct 18, 2013

PAS wrote:

Tzn. jak rozumiem, sam system 32-bitowy obsługuje 4 GB, ale nie całość tej pamięci może być dostępna dla aplikacji.


Tak, Windows 32-bitowy przydziela maksymalnie 2 GB pamięci dla systemu i 2 GB dla aplikacji, czyli pojedynczy program może wykorzystać maksymalnie 2 GB.


 
Pages in topic:   < [1 2]


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Windows 8 i nasze ulubione narzędzia






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »