Pages in topic:   [1 2] >
Windows 8 i nasze ulubione narzędzia
Thread poster: Tomasz Poplawski
Tomasz Poplawski
Tomasz Poplawski  Identity Verified
Local time: 01:19
Member (2007)
English to Polish
+ ...
Oct 5, 2013

Po padnięciu ulubionego laptopa chyba nie uniknę przesiadki na Windows 8 - choć wiem, że wiele osób nie jest zadowolonych z tego OS.
Czy macie bezpośrednie doświadczenia na temat współpracy Win 8 ze starszymi programami - Trados 7, SDLX, Studio 2011?
Czy jest coś, co trzeba koniecznie wiedzieć przed takim skokiem na głęboką wodę?
Pozdrowienia


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 08:19
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Nadal można kupić sprzęt z 7 Oct 5, 2013

Bo inaczej: kupisz lapka z ekranem dotykowym, tylko po co Ci dotyk? Alternatywnie, kupisz lapka bez ekranu dotykowego, tylko po co Ci system przystosowany do obsługi dotykowej na sprzęcie bez niej?

Pozdrawiam

A.


 
Tomasz Poplawski
Tomasz Poplawski  Identity Verified
Local time: 01:19
Member (2007)
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Mniejsza o dotyk Oct 5, 2013

Rzecz w tym, że ilość lapków dostępnych bez Win8 spada i większość tych nowych, lekkich i bogato wyposażonych, ma niestety Win 8. Przynajmniej po tej stronie wielkiej wody.
Dlatego sformułowałem to pytanie właśnie w ten sposób.


 
Aleksandra Hasior
Aleksandra Hasior  Identity Verified
Poland
Local time: 08:19
Spanish to Polish
+ ...
nie jest tak źle Oct 5, 2013

Używam nowego sprzętu z zainstalowanym Win8 od kilku miesięcy, rzeczywiście różnica znaczna, trzeba się przestawić. Ale bez dramatu, da się opanować.
Nie zgadzam się, że system przewidziany jest dla ekranów dotykowych, póki co bardzo sprawny (w porównaniu z poprzednio używaną Vistą).
Rzadko pracuję w Tradosie, ale na razie żadnych problemów.


 
Lucyna Długołęcka
Lucyna Długołęcka  Identity Verified
Poland
Local time: 08:19
English to Polish
+ ...
Windows 8 może być Oct 5, 2013

Ja wprawdzie nie mam Tradosa 7 na tym komputerze, na którym mam Windows 8, ale uważam, że to nieistotne. Bo przekonałam się, że Windows 8 dobrze pracuje z najróżniejszymi programami. Jest chyba nawet bardziej stabilny niż wcześniejsze wersje Windowsa. Nie mam i nie miałam z nim żadnych problemów (no, może poza Skype'em, bo nie chciałam mieć wbudowanego w Windows i instalowałam go osobno, to samo dotyczy programu pocztowego).
Mam Windows 8 od początku tego roku. Na począt
... See more
Ja wprawdzie nie mam Tradosa 7 na tym komputerze, na którym mam Windows 8, ale uważam, że to nieistotne. Bo przekonałam się, że Windows 8 dobrze pracuje z najróżniejszymi programami. Jest chyba nawet bardziej stabilny niż wcześniejsze wersje Windowsa. Nie mam i nie miałam z nim żadnych problemów (no, może poza Skype'em, bo nie chciałam mieć wbudowanego w Windows i instalowałam go osobno, to samo dotyczy programu pocztowego).
Mam Windows 8 od początku tego roku. Na początku bardzo mnie denerwował, bo miałam już swoje przyzwyczajenia, a Windows 8 wymuszał nowe. Ale... do wszystkiego można się przyzwyczaić. Do tego zainstalowałam programik Pokki, który w jakimś tam stopniu zmienia Windows 8 tak, by przypominał "tradycyjny" Windows. Tak że: bez obaw, śmiało kupuj lapka z Windows 8.
Collapse


 
Adam Łobatiuk
Adam Łobatiuk  Identity Verified
Poland
Local time: 08:19
Member (2009)
English to Polish
+ ...
U mnie wszystko działa Oct 5, 2013

Na wersji 64-bitowej. Jedyne niedociągnięcia:

- Trzeba wyłączyć (w rejestrze) UAC, żeby można było przeciągać i upuszczać TTX w Tag Editorze (kwestia uprawnień aplikacji).

- Concordance działa wolniej pomimo dużo szybszego komputera (poza tym Workbench działa normalnie i szybko).

- Większe TTX otwierają się chyba dłużej (ale to może być subiektywne wrażenie, bo nie porównywałem tych samych plików na 2 komputerach).


 
Michal Berski
Michal Berski  Identity Verified
Poland
Local time: 08:19
Polish to English
+ ...
Downgrade? Oct 5, 2013

A nie możesz kupić laptopa z ósemką i zrobić downgrade?

 
Stanislaw Czech, MCIL CL
Stanislaw Czech, MCIL CL  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 07:19
Member (2006)
English to Polish
+ ...
SITE LOCALIZER
Nie działa Projetex Oct 5, 2013

Obiecują, że będzie działać pod ósemką od kolejnej wersji. Oprócz tego interfejs był dla mnie tak irytujący, że po 2 dniach wróciłem do siódemki. Swoją drogą zawsze można kupić osobno komputer i OS.

Pozdrawiam S


 
Tomasz Poplawski
Tomasz Poplawski  Identity Verified
Local time: 01:19
Member (2007)
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
A Studio 2011? Oct 5, 2013

Dzięki za dotychczasowe uwagi. Czy ktoś z Was sprawdził osobiście, jak działa pod Win 8 SDL Studio, bo to w sumie moje główne narzędzie?

[Edited at 2013-10-05 19:03 GMT]


 
Tomasz Poplawski
Tomasz Poplawski  Identity Verified
Local time: 01:19
Member (2007)
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
W tym dzikim kraju... Oct 5, 2013

Michal Berski wrote:

A nie możesz kupić laptopa z ósemką i zrobić downgrade?

... Oczywiście, żd jeśli będzie to niezbędne to tak zrobię, ale na razie próbuję zorientować się, czy będzie to konieczne. Musiałbym kupić win 7 osobno.
Nb. ekran dotykowy do przeglądania stron, itp. nawet mi się podoba.

[Edited at 2013-10-05 19:23 GMT]


 
geopiet
geopiet  Identity Verified
Polish to English
+ ...
re: Musiałbym kupić win 7 osobno. Oct 6, 2013

po co kupować?
a co zrobiłeś z płytą z systemem operacyjnym z tego „padniętego” laptopa?


 
Tomasz Poplawski
Tomasz Poplawski  Identity Verified
Local time: 01:19
Member (2007)
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
?? Oct 6, 2013

geopiet wrote:

po co kupować?
a co zrobiłeś z płytą z systemem operacyjnym z tego „padniętego” laptopa?

Co sugerujesz?
To trochę skomplikowane... To był Sony Vaio z najwyższej półki, niestety, w zeszłym roku musiałem wymienić ekran ($500) i nie na wiele się to stało, bo szwankował potem, a w Polsce w tym roku zepsuł się tak, że musiałem go podłączać i do ekranu, i do klawiatury, i do myszy. Dalej środek jest sprawny, ale nic więcej.
Laptop u mnie nie zastępuje desktopa, mniej więcej 10-14 tygodniu w roku jestem gdzieś daleko, więc musi być lekki, szybki i mieć dobry akumukatorek. Majsterkowiczem nie jestem... Czy widzisz jakieś inne wyjście niż nowy?


 
Iwona Szymaniak
Iwona Szymaniak  Identity Verified
Poland
Local time: 08:19
Member
English to Polish
+ ...
SITE LOCALIZER
Tłumacz, tłumacz Oct 6, 2013

Geopietowi chodzi o to, że nie musisz kupować OSu, jeśli masz płytę z systemem od padniętego Sony Vaio. W takim wypadku możesz sobie sam załadować poprzedni system.

Pewnie nie masz takiej płyty. Ja już nie pamiętam, kiedy ostatni raz dostałam system na płycie.

Serdecznie, Tomku.

Iwona


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 08:19
Member (2004)
German to Polish
+ ...
System Oct 6, 2013

IwonaASzymaniak wrote:

Geopietowi chodzi o to, że nie musisz kupować OSu, jeśli masz płytę z systemem od padniętego Sony Vaio. W takim wypadku możesz sobie sam załadować poprzedni system.

Pewnie nie masz takiej płyty. Ja już nie pamiętam, kiedy ostatni raz dostałam system na płycie.

Serdecznie, Tomku.

Iwona


Nawet jak nie ma płyty, system jest niemal na pewno na ukrytej partycji. Trzeba by pogrzebać w manualu, ale pewnie da się zrobić z tego płytę instalacyjną. Numer licencji powinien być na naklejce na laptopie.

A.


 
Tomasz Poplawski
Tomasz Poplawski  Identity Verified
Local time: 01:19
Member (2007)
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Dzięki Oct 6, 2013

Jakaś zaćma, myślałem, że chodzi o płytę główną komputera.
To dobry pomysł, dzięki


 
Pages in topic:   [1 2] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Windows 8 i nasze ulubione narzędzia






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »