Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10] >
Off topic: Co czytacie?
Thread poster: Agnieszka Hayward (X)
Iwona Szymaniak
Iwona Szymaniak  Identity Verified
Poland
Local time: 13:32
Member
English to Polish
+ ...
SITE LOCALIZER
Zdechnięty wątek Dec 30, 2007

Tygruniu, jak dobrze, że nie zamknęłaś tego wątku. Widzisz, jak się ożywił.
Napisz, co nawiozłaś z Anglii w nadwadze.

Buziaczki,

Iwonka


 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 13:32
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Zawstydzacie mnie :) Dec 30, 2007

Tempem pożeranych książek!
Na dodatek po ubiegłorocznej porażce podchoinkowej (3 egzemplarze "Marley i ja" Johna Grogana, trzy, identyczne) w tym roku Mikołaj nie przyniósł mi ani jednej książki!

A Marleya bardzo polecam, szczególnie miłośnikom labradorów i psów w ogóle (do oddania dwa egzemplarze... ta, dam)

Ponieważ moją główną literaturą są Wasze posty na forum...
See more
Tempem pożeranych książek!
Na dodatek po ubiegłorocznej porażce podchoinkowej (3 egzemplarze "Marley i ja" Johna Grogana, trzy, identyczne) w tym roku Mikołaj nie przyniósł mi ani jednej książki!

A Marleya bardzo polecam, szczególnie miłośnikom labradorów i psów w ogóle (do oddania dwa egzemplarze... ta, dam)

Ponieważ moją główną literaturą są Wasze posty na forum w Nowym Roku życzę sobie i Wam samych takich ciekawych wątków jak ten!

Do Siego,
Magda
Collapse


 
Lucyna Długołęcka
Lucyna Długołęcka  Identity Verified
Poland
Local time: 13:32
English to Polish
+ ...
Dziwo Dec 30, 2007

Ja nie wiem, jak można dostać 3 takie same książki z jednej okazji!!

 
Iwona Szymaniak
Iwona Szymaniak  Identity Verified
Poland
Local time: 13:32
Member
English to Polish
+ ...
SITE LOCALIZER
Ja się piszę na Marleya Dec 30, 2007

Uwielbiam psy (mam doga niemieckiego i wiejskiego kundla, a marzę o labradorze lub golden retrieverze, we wrześniu byłam bliska kupna w supermarkecie gdzieś na Śląsku trzech cudownych, rozkosznych szczeniąt, które sobie spokojnie spały, ale nie jechałam prosto do domu i nie miałabym, co z nimi zrobić po drodze) i koty.

I ja też Ci tego życzę,

Iwonka


 
Anna Bittner
Anna Bittner  Identity Verified
Polish to German
+ ...
Szymon! Dec 30, 2007

Szymon Metkowski wrote:

Zwykle się tu nie wypowiadam, bo chyba czytuję odmienną literaturę od Was, ale być może to błąd i może znajdę wśród Was współsympatyczkę/współsympatyka książek które lubię.

W grudniu przeczytałem:
1. Marek Krajewski, Śmierć w Breslau
2. Marek Krajewski, Widma w Breslau
Ciekawe opisy, fajna atmosfera, niezła intryga w "widmach"

3. Terry Pratchett, Zimistrz
Kolejna sympatyczna opowieść ze Świata Dysku i z życia wolnych ciutludzi.

4. Poznań, Spacer w czasie - choć to raczej album do oglądania niż czytania

5. Jarosław Grzędowicz, Pan lodowego ogrodu T. 2
Grzędowicz, to bardzo wyrazisty autor w nurcie nowej fali polskiej fantastyki. Pisze bardzo obrazowo, buduje świetne pejzaże, a jednocześnie mistrzowsko składa słowa w zdania, nadając fabule odpowiedni rytm.


1 i 2 przeczytane, 3 czeka na półce. Za polecenie 5 dziękuję, mam nadzieję, że kiedyś będę miała chwilę na przeczytanie.
Nie widze wielkich różnic!

Iwonko ja też "O pzekładzie na przykładzie" łyknęłam w momencie.
Bardzo się cieszę, że zreaktywowałam ten wątek!
A.


 
Agnieszka Hayward (X)
Agnieszka Hayward (X)
Poland
Local time: 13:32
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Zakupy książkowe i nie tylko Dec 30, 2007

SzIwonka wrote:

Tygruniu, jak dobrze, że nie zamknęłaś tego wątku. Widzisz, jak się ożywił.


Co racja, to racja Główna w tym zasługa Ani

Napisz, co nawiozłaś z Anglii w nadwadze.


Iwonko, dobry duszku Ty mój, dzięki Tobie zaczęłam rozpakowywać bagaże ;D

voilá:

1. Alison Bechdel: Fun home. A family tragicomic. (Powieść w formie komiksu. Uwielbiam ciekawe komiksy.)
2. Mari Jungstedt: Unseen. (Z tekstu na okładce: "There's an icy dispassionate grip to Jungstedt's writing that recalls Henning Mankell". I wszystko jasne, prawda?)
3. Halldór Laxness: Independent people. (Z inspiracji Ani)
4. Arnaldur Indriđason: Silence of the grave (patrz pkt 3)
5. Arnaldur Indriđason: Tainted blood (patrz pkt 3)
6. Slash with Anthony Bozza (Stara miłość nie rdzewieje... )
7. Christopher Winn: I never knew that about London.
8. Christopher Winn: I never knew that about England.
9. Danny Scheinmann: Random acts of love.
10. The picture book. Contemporary illustration - edited by Angus Hyland (Prezent "z podszeptu" od siostry E. Niech żyje podszept, czyli listy prezentów na amazon.co.uk! )
11. Dwa (!) kalendarze moleskine na 2008. (Uzależniona od nich jestem, przyznaję się)

i jeszcze urocza "If cats could talk. The meaning of meow." od tejże samej siostry E.

Do tego, już nieksiążkowo, ale zwyczajowo i nałogowo: najnowsze numery "Red" (a miałam się nie przyznawać!) i "Outdoor photography".

Jutro rozpakuję walizkę do końca. Jakby co, dam znać, czy czegoś nie przeoczyłam


I jeszcze.... całkiem nie w temacie, ale nie mogę się powstrzymać.... Jedna (słownie: j-e-d-n-a) para butów (bardzo grzeczna byłam tym razem), za to przepięknych, z czarnego zamszu, z takim śliczniusim "kołnierzem", na kilometrowym obcasie (bo mi centymetrów Bozia poskąpiła, hehe). A co! Wyprzedaż w Anglii szaleje, nieprawdaż.

I tym optymistycznym.... Nowy Rok już za 23 godziny i 12 minut! Szampany do lodówki, ale już!

P.S.:
Magda Dziadosz wrote:

Ponieważ moją główną literaturą są Wasze posty na forum w Nowym Roku życzę sobie i Wam samych takich ciekawych wątków jak ten!



Czuję się przyjemnie połechtana, acz to nie ja tym razem rozruszałam wątek. Ale i tak mi miło. W końcu co przychylność Moderatorki, to przychylność Moderatorki

[Edited at 2007-12-30 23:58]


 
Szymon Metkowski
Szymon Metkowski  Identity Verified
Poland
Local time: 13:32
German to Polish
+ ...
rzeczywiście... Dec 31, 2007

Anna Bittner wrote:

Nie widze wielkich różnic!



No bo tak w grudniu jakoś mainstreamowo było. Zwykle odjeżdżam bardziej w stronę fantastyki (ostatnio przeczytane tytuły: Trudi Canavan, Gildia Magów; Jacek Piekara, Alicja; Anne Rice, Wampir Armand, Wampir Lestat, Posiadłość Blackwood; Krzysztof Piskorski, Księga dziwów miejskich; ogólnie prawie wszystko wydawane w Fabryce Słów).

Tym niemniej miło mi słyszeć, że też lubisz takie klimaty, Anno. Z Grzędowicza polecam przede wszystkim "Księgę jesiennych demonów" - to takie niepowiązane opowiadania w stylu urban horror.

Pozdrawiam:
Szymon

[Zmieniono 2007-12-31 03:24]


 
Iwona Szymaniak
Iwona Szymaniak  Identity Verified
Poland
Local time: 13:32
Member
English to Polish
+ ...
SITE LOCALIZER
O, ja głupia! Dec 31, 2007

Takiemu wytrawnemu czytelnikowi fantastyki polecalam "Gildię magów".

Agnieszko, bardzo ciekawa lista. Przepraszam, nie chciałam Cię gnać do rozpakowywania.

Jeszcze raz pzodrawiam wszystkich noworocznie,

Iwonka


 
Yoanna
Yoanna  Identity Verified
United States
Local time: 05:32
English to Polish
+ ...
Serdecznie polecam Dec 31, 2007

A Short History of Tractors in Ukrainian, Marina Lewycka

 
Szymon Metkowski
Szymon Metkowski  Identity Verified
Poland
Local time: 13:32
German to Polish
+ ...
I bardzo dobrze Jan 1, 2008

SzIwonka wrote:

Takiemu wytrawnemu czytelnikowi fantastyki polecalam "Gildię magów".

Iwonka


że polecałaś, bo to bardzo fajna książka. Faktycznie dobrze skonstruowany świat (a raczej miasto, bo wszystko się dzieje w jednym miejscu), bardzo barwne i złożone postaci, a do tego ten dreszczyk emocji kim się okaże arcymag. Czekam z niecierpliwością na kolejne tomy.


 
Dorota Glinka
Dorota Glinka
Poland
Local time: 13:32
German to Polish
Ja czytuję Biblię Jan 1, 2008

Witam wszystkich forumowiczów!
Noworocznie pozdrawiam i dołączam do listy lektur Biblię, bo chyba się jeszcze nie pojawiła...
W przed- i poświątecznych podróżach pociągiem czytałam także 'Der Tod auf dem Nil", mam wrażenie, że Christi po niemiecku już nie jest taką lekturą dla średnio zaawansowanych, jak w oryginale. A wracając do Biblii, serdecznie polecam, niezależnie od wersji i przekładu (no może są jakieś koszmary, ale trudno to kompletnie popsuć)


 
Lucyna Długołęcka
Lucyna Długołęcka  Identity Verified
Poland
Local time: 13:32
English to Polish
+ ...
Biblia Jan 1, 2008

Jak już o biblię chodzi, to jest to arcydzieło lapsusów tłumaczeniowych, dość wspomnieć same słowa odnoszące się do Boga: Elohim i dii (jedne z wielu słów tłumaczonych jako Bóg/bogowie).

I tu mogę się podeprzeć wywodem M. Agnosiewicza:
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,603/q,Inni.bogowie.w.Biblii


 
Yoanna
Yoanna  Identity Verified
United States
Local time: 05:32
English to Polish
+ ...
Dzieki :) Jan 1, 2008

Anna Bittner wrote:
Wszystkim nałogowym czytelnikom gorąco polecam "Ex libris" Anne Fadiman - dla mnie r-e-w-e-l-a-c-j-a!


Bardzo dziekuje za polecenie, ja tu zagladam wyrywkowo i zamawiam ksiazki ktore polecacie w bibliotece, musze przyznac ze nie pozalowalam tym razem

[Edited at 2008-01-02 04:15]


 
Agnieszka Hayward (X)
Agnieszka Hayward (X)
Poland
Local time: 13:32
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
errata Jan 1, 2008

jest:
9. Danny Scheinmann: Random acts of love.

powinno być:
9. Danny Scheinmann: Random acts of heroic love.



 
Anna Bittner
Anna Bittner  Identity Verified
Polish to German
+ ...
Pozostając przy fanatzy... Jan 2, 2008

właśnie zaczęłam czytać trylogię Lian Hearn. Ktoś już czytał?

Yoanna cieszę się, że "Ex libris" się podobał:)

Tygru aż zazdroszczę, że masz Indridasona przed sobą:)

A wszystkim życzę Szczęśliwego Nowego Roku!
Ania


 
Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Co czytacie?






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »