Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10] >
Off topic: Co czytacie?
Thread poster: Agnieszka Hayward (X)
Agnieszka Hayward (X)
Agnieszka Hayward (X)
Poland
Local time: 13:28
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Biblioteka publiczna a osobista Jan 2, 2008

Yoanna wrote:
ja tu zagladam wyrywkowo i zamawiam ksiazki ktore polecacie w bibliotece


Podziwiam i pochwalam. Ja już chyba zapomniałam, co to biblioteka... no, taka publiczna Mam tragiczny (dla portfela i stopnia zaksiążkowania naszej - niewielkiej kubaturowo - biblioteki [domowej]) psycho-patologiczny przymus na-by-wa-nia drogą kupna interesujących mnie książek.

Jak tak dalej pójdzie, będziemy musieli nabyć drogą kupna dom z wydzieloną, duuuużą sekcją książkową


I tym optymistycznym... witam Was w dwa tysiące ósmym.


 
Agnieszka Hayward (X)
Agnieszka Hayward (X)
Poland
Local time: 13:28
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Audiobooki i inne Jan 2, 2008

glidor wrote: (...) czytałam także 'Der Tod auf dem Nil", mam wrażenie, że Christi po niemiecku już nie jest taką lekturą dla średnio zaawansowanych, jak w oryginale.


Hmmm, dla mnie Agatka jest Agatką tylko w oryginale... i do tego w wersji BBC full cast dramas (słuchowiska na CD). Moje uzależnienie jest wielkie i ubolewam nad faktem, że w 2007 BBC nie wydało (chyba, że się mylę) żadnego nowego krążka w tej kolekcji. Agatki słucham, gdy gotuję, zmywam, przesiaduję w kuchni bez powodu, oraz przy wielu innych okazjach. Jak dotąd jedynym nie-słuchowiskowym rywalem Agatki w sferze słuchaniowej jest dla mnie "The Eye of the Needle" Kena Folletta w interpretacji Christophera Casenove'a. Miodzissimo!

Audiobooki BBC (i inne) niechaj żyją nam po wieki wieków!
Ponadto anglojęzycznym polecam stronkę BBC 4 - afternoon play i saturday play. Mocno uzależniające.

http://www.bbc.co.uk/radio4/arts/

Pozdrawiam noworocznie!

[Edited at 2008-01-02 23:00]


 
Yoanna
Yoanna  Identity Verified
United States
Local time: 06:28
English to Polish
+ ...
Poszlabym z torbami... Jan 3, 2008

tygru wrote:

Podziwiam i pochwalam. Ja już chyba zapomniałam, co to biblioteka... no, taka publiczna


Pamietaj, Agnieszko, ze ja hoduje dwojke mlodocianych milosnikow ksiazek i z kazdej wizyty w bibliotece wychodzimy uginajac sie pod ciezarem ksiazek [minimum 10 sztuk] ktore zostaja "przeczytane" w wiekszosci juz w aucie [Kor sylabizuje juz troche - zerowka], a po tygodniu nastepna rundka. Wiec jesli mamy jechac w tym roku zobaczyc snieg [egzotyka], to biblioteka zdecydowanie wygrywa z ksiegarnia. Uwielbiam sobie naklikac ksiazek na ich stronce a potem w weekend jade i czeka na mnie stosik ksiazek co z tego, ze wymacanych przez tysiace rak


 
Anna Bittner
Anna Bittner  Identity Verified
Polish to German
+ ...
Biblioteka Jan 3, 2008

..a ja właściwie żałuję, że nie mam okazji chodzić do biblioteki. Mam takie kolejki książek w domu, że potrzeby nie ma. A i tak zanim się tam wybiorę, to kupię używane za grosze czy też centy na ebayu. Tylko problem mam z przechowywaniem i chyba zacznę rozdawać księgozbiór.
A.


 
Szymon Metkowski
Szymon Metkowski  Identity Verified
Poland
Local time: 13:28
German to Polish
+ ...
Biblioteka u Metka Jan 3, 2008

Mój regał książkowy spełnia funkcję biblioteki dla przyjaciół. Przychodzą sobie i coś biorą, coś odkładają Trochę to ułatwia przechowanie książek, bo część jest zawsze poza domem...

 
Agnieszka Hayward (X)
Agnieszka Hayward (X)
Poland
Local time: 13:28
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Biblioteka domowa - rozterki; publiczna - niemoc (moja i bibliotek). Jan 5, 2008

Yoanna wrote: Uwielbiam sobie naklikac ksiazek na ich stronce a potem w weekend jade i czeka na mnie stosik ksiazek co z tego, ze wymacanych przez tysiace rak


Też bym tak chciała, ale okoliczne biblioteki a) są maciupcie i nie-onlajnowe b) nie chwalą się zbyt swoją działalnością i zasobami....


Anna Bittner wrote:

..a ja właściwie żałuję, że nie mam okazji chodzić do biblioteki. Mam takie kolejki książek w domu, że potrzeby nie ma. (...) Tylko problem mam z przechowywaniem i chyba zacznę rozdawać księgozbiór.


Mam ten sam (nie?)stety problem Witaj w klubie.

Szymon Metkowski wrote:

Mój regał książkowy spełnia funkcję biblioteki dla przyjaciół. Przychodzą sobie i coś biorą, coś odkładają Trochę to ułatwia przechowanie książek, bo część jest zawsze poza domem...


Mój E wpadł kiedyś na taki pomysł. Ale ja mam tragiczno-fetyszystyczne podejście do mojej biblioteki - OK, pożyczam książki, ale tylko tym, których lubię, wiem, że oddadzą, wiem, że niczym nie zaświnią i nie pogną świętych stronic. Więc grono się ciut zawęża, acz i tak proceder funkcjonuje dość prężnie.

A po moim ostatnim doksiążkowaniu już NAPRAWDĘ potrzebuję drugiego pokoju na bibliotekę. Może ponegocjuję z sąsiadami?



Pozdrawiam znad dedlajna. Biedne nowe woluminy smętnie stoją w dwóch stosach na stole w salonie. A stado innych żółknie, dotąd nieprzeczytane, na półkach. No, żałość, no...

I tym optymistycznym... oby do emerytury!

[Edited at 2008-01-05 00:08]


 
Agnieszka Hayward (X)
Agnieszka Hayward (X)
Poland
Local time: 13:28
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Pożyteczna lektura między dedlajnami... Dla uduchowionych ;-) Feb 13, 2008

Obecnie jestem w takim młynie, że aż się dziwię, że pozwoliłam sobie na lekturę książki nie związanej z tematami moich zleceń.

Ale warto było!

Tytuł: Sekret , autorka: Rhonda Byrne.

Ciut w deseń amerykańskich poradników z kącika "jak żyć, by żyć", ale napisany bardzo lekko, może dlatego, że autorka nie jest Amerykanką acz głównie Amerykanów cytuje.
... See more
Obecnie jestem w takim młynie, że aż się dziwię, że pozwoliłam sobie na lekturę książki nie związanej z tematami moich zleceń.

Ale warto było!

Tytuł: Sekret , autorka: Rhonda Byrne.

Ciut w deseń amerykańskich poradników z kącika "jak żyć, by żyć", ale napisany bardzo lekko, może dlatego, że autorka nie jest Amerykanką acz głównie Amerykanów cytuje.

Gdybym miała streścić tę książkę w jednym zdaniu,
to posłużyłabym się trawestacją sloganu z plakatu przed laty reklamującego film,
nakręcony na motywach książki Kurta Vonneguta "Matka noc":

ORYGINAŁ:
"You must beware of what you pretend to be
because in the end you are what you pretend to be".

MOJA WERSJA:
"Marz rozważnie, bo marzenia mają to do siebie, że się spełniają".

No, wiem, spora rozbieżność, ale tak mnie naszło....


Pozdrawiam w duchu DOBRYCH myśli.




[Edited at 2008-02-13 15:22]
Collapse


 
Lucyna Długołęcka
Lucyna Długołęcka  Identity Verified
Poland
Local time: 13:28
English to Polish
+ ...
Znam Sekret Feb 13, 2008

Czytałam tę książkę i oglądałam film nakręcony na jej podstawie. Oba świetne. Po nich życie się zmienia, że tak stwierdzę filozoficznie
Jestem teraz w połowie innej, acz podobnej książki, też świetnie napisanej: "Podręcznik spełniania życzeń", autorstwa Baerbel Mohr.
A że dziś wracałam z Anglii, na lotnisku kupiłam sobie poprawiającą humor książkę pt. "Air Travel Tales From The Flight Cre
... See more
Czytałam tę książkę i oglądałam film nakręcony na jej podstawie. Oba świetne. Po nich życie się zmienia, że tak stwierdzę filozoficznie
Jestem teraz w połowie innej, acz podobnej książki, też świetnie napisanej: "Podręcznik spełniania życzeń", autorstwa Baerbel Mohr.
A że dziś wracałam z Anglii, na lotnisku kupiłam sobie poprawiającą humor książkę pt. "Air Travel Tales From The Flight Crew", autorstwa A. Franka Stewarda. Uwielbiam latać i interesuje mnie życie ludzi związanych z lotnictwem, a jeśli dodać do tego jeszcze amerykańskie poczucie humoru...


PS. A co do problemu z rozrastającą się biblioteczką: kupuję książki najcześciej przez internet, i potem je przez internet sprzedaję. Zostawiam sobie tylko najsmakowitsze kąski, takie jak np. The Secret

[Zmieniono 2008-02-13 17:04]
Collapse


 
Yoanna
Yoanna  Identity Verified
United States
Local time: 06:28
English to Polish
+ ...
a u mnie na polce... Feb 13, 2008

Khaled Hosseini - A Thousand Splendid Suns [z polki bibliotecznej "bestsellery" biore czesto cos na chybil trafil] - bardzo ladnie napisane, ale strasznie smutne...

po raz kolejny Margaret Atwood - Alias Grace [nie wiem czemu idealnie sie czyta to w wannie] - mistrzowska ksiazka.

i robotkowo, Stefanie Japel - Fitted Knits

Pozdrawiam!

edycja w celu dodania opinii i poprawy literow
... See more
Khaled Hosseini - A Thousand Splendid Suns [z polki bibliotecznej "bestsellery" biore czesto cos na chybil trafil] - bardzo ladnie napisane, ale strasznie smutne...

po raz kolejny Margaret Atwood - Alias Grace [nie wiem czemu idealnie sie czyta to w wannie] - mistrzowska ksiazka.

i robotkowo, Stefanie Japel - Fitted Knits

Pozdrawiam!

edycja w celu dodania opinii i poprawy literowki

[Edited at 2008-02-13 19:34]
Collapse


 
Kornelia Longoria
Kornelia Longoria  Identity Verified
United States
Local time: 07:28
Member (2007)
English to Polish
+ ...
Bardzo fajny temat Feb 20, 2008

Wlaśnie zaczęłam zaglądać tutaj na polskie forum i nie zdawałam sobie nawet sprawy ile ciekawych rzeczy można się tutaj dowiedzieć. Uwielbiam ksiązki i powiedziałabym nawet , że jestm od nich lekko uzależniona. Moje półki wręcz się uginają pod ich ciężarem. Należę do kilku klubów dyskusyjnych, jak również tzw "book swap sites" gdzie można dostać fajne książki i pozbyć się własnych, które zostały już przeczytane. Jedyny problem dla mnie to zdobycie dobrych ksi�... See more
Wlaśnie zaczęłam zaglądać tutaj na polskie forum i nie zdawałam sobie nawet sprawy ile ciekawych rzeczy można się tutaj dowiedzieć. Uwielbiam ksiązki i powiedziałabym nawet , że jestm od nich lekko uzależniona. Moje półki wręcz się uginają pod ich ciężarem. Należę do kilku klubów dyskusyjnych, jak również tzw "book swap sites" gdzie można dostać fajne książki i pozbyć się własnych, które zostały już przeczytane. Jedyny problem dla mnie to zdobycie dobrych książek w języku polskim.

Jeśli chodzi o moją ostatnią lekturę, to jest to "Glass Castle" napisana przez Jeannette Walls. Polecam.

[Edited at 2008-02-20 15:43]
Collapse


 
Agnieszka Hayward (X)
Agnieszka Hayward (X)
Poland
Local time: 13:28
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Witaj, Kornelio! Feb 20, 2008

Miło, że do nas dołączyłaś na tym forum.

Ja akualnie czytam "Hotel Paradise" Marthy Grimes. Kupiłam, bo to kolejna pozycja "mrocznej serii", ale nie wiem, czy mnie wciągnie. Na razie (chyba 30. strona) jest tak sobie. Zobaczymy.

Pozdrawiam czytelniczo tej wiosny w lutym


 
Kornelia Longoria
Kornelia Longoria  Identity Verified
United States
Local time: 07:28
Member (2007)
English to Polish
+ ...
Wiosna??? Feb 20, 2008

Oj jak zazdroszczę!!! Tutaj w tym roku mrozi i mrozi i wydaje się , że wiosna nigdy nam już tutaj nie zawita. Dlatego więc pomysł na wieczór z książką, kocykiem i gorącą herbatką brzmi dla mnie jak muzyka....

 
Agnieszka Hayward (X)
Agnieszka Hayward (X)
Poland
Local time: 13:28
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Film "Sekret" w Polsce? Feb 22, 2008

Lucyna Długołęcka wrote:

Czytałam tę książkę i oglądałam film nakręcony na jej podstawie.


Nie wiesz może, czy ten film jest dostępny w Polsce?


 
Lucyna Długołęcka
Lucyna Długołęcka  Identity Verified
Poland
Local time: 13:28
English to Polish
+ ...
Film Sekret Feb 22, 2008

Z tego, co wiem, polskiego wydania filmu nie ma, ale w interncie jest bezpłatna wersja angielska, można ją sobie ściągnąć torrentem (np. BitCommet) plus polskie napisy, jeśli ktoś potrzebuje.

 
Andrzej Mierzejewski
Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Local time: 13:28
Polish to English
+ ...
Do tygru Feb 22, 2008

The Secret film, view online
View The Secret film in its entirety online. The Secret explains, with simplicity, the law that is governing all lives, and offers the knowledge of how to create - intentionally and effortlessly - a joyful life. This is the Secret to life. Presented in full screen, high quality, video with stereo sound, it’s just like watching TV. Running time: 91 mins.

Za jedyne $ 4,95. Zainteresowana?
Jeżeli tak, to wejdź na stronę filmu.

... See more
The Secret film, view online
View The Secret film in its entirety online. The Secret explains, with simplicity, the law that is governing all lives, and offers the knowledge of how to create - intentionally and effortlessly - a joyful life. This is the Secret to life. Presented in full screen, high quality, video with stereo sound, it’s just like watching TV. Running time: 91 mins.

Za jedyne $ 4,95. Zainteresowana?
Jeżeli tak, to wejdź na stronę filmu.

Przyjemnego patrzenia !

AM
Collapse


 
Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Co czytacie?






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »