Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10] >
Off topic: Co czytacie?
Thread poster: Agnieszka Hayward (X)
Agnieszka Hayward (X)
Agnieszka Hayward (X)
Poland
Local time: 16:17
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Film Sekret - podziękowania. Feb 22, 2008

Kochani!
Dzięki za tak szybkie odpowiedzi.
Jesteście wielcy


 
Kornelia Longoria
Kornelia Longoria  Identity Verified
United States
Local time: 09:17
Member (2007)
English to Polish
+ ...
Sekret Feb 23, 2008

Wyglada na to, ze jestem jedyna osoba ktorej nie podobal sie Sekret. Moze ksiazka troszke, ale film wydawal mi sie zbyt sensacyjny i skomercjalizowany. Ksiazka ma dobre przeslania ale spotkalam sie tutaj w Stanach z osobami, ktore wziely ja zbyt doslownie i myslaly, ze moga po prostu pstryknac palcami w kierunku kosmosu i wszystko im sie spelni.

[Edited at 2008-02-23 16:03]


 
Lucyna Długołęcka
Lucyna Długołęcka  Identity Verified
Poland
Local time: 16:17
English to Polish
+ ...
Zależy od zdolności pojmowania Feb 23, 2008

W filmie jest jasno wyjaśnione, że Kosmos nie odpowiada natychmiast (za pstryknięciem palców) - przykład ze słoniem. Więc jeśli ktoś tego nie zrozumiał...

 
Kornelia Longoria
Kornelia Longoria  Identity Verified
United States
Local time: 09:17
Member (2007)
English to Polish
+ ...
Polska literatura wspolczesna Feb 25, 2008

A jakie ksiazki polecacie z polskiej literatury wspolczesnej? Jak juz powiedzialam wczesniej, mam problem ze zdobyciem dobrych polskich ksiazek. Jak juz jestem w polskiej ksiegarni to widze wiele ksiazek przetlumaczoych na jezyk polski a naszych polskich autorow jest niewiele. Macie panstwo jakies propozycje?

[Edited at 2008-02-25 12:41]


 
Barbara Gadomska
Barbara Gadomska  Identity Verified
Local time: 16:17
English to Polish
+ ...
Myśliwski Feb 25, 2008

Kornelia Longoria wrote:

A jakie ksiazki polecacie z polskiej literatury wspolczesnej?


Ja osobiście nieodmiennie popieram Mysliwskiego. "Traktat o łuskaniu fasoli" świetny, "Widnokrąg" też doskonały.
Przede wszystkim wspaniały język. Mało kto jeszcze tak mistrzowsko buduje wypowiedzi.

Ciekawy też jest Jacek Dehnel. To znaczy ciekawa jest jego "Lola". Nic innego tego autora nie czytałam.

Natomiast, no cóż, nie trawię Masłowskiej. Ani "Wojny...", ani "Pawia królowej" nie byłam w stanie skończyć. Odrzuca mnie po prostu. Ale wiele osób uważa ją za objawienie, więc nie kieruj sie moim zdaniem.

b.


 
Agnieszka Hayward (X)
Agnieszka Hayward (X)
Poland
Local time: 16:17
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Masłowska też nie dla mnie Feb 25, 2008

Barbara Gadomska wrote:

Natomiast, no cóż, nie trawię Masłowskiej. Ani "Wojny...", ani "Pawia królowej" nie byłam w stanie skończyć. Odrzuca mnie po prostu. Ale wiele osób uważa ją za objawienie, więc nie kieruj sie moim zdaniem.


Podpisuję się kończynami wszelkimi. Dla mnie ona jest brrrrrrr


Z pozytywów - niedawno czytałam "Zegary idą do nieba" Janusza Koryla, którą to książkę zresztą polecałam na tym forum. Króciutka, ale przesmakowita

I nieodmiennie Marek Krajewski - jego seria kryminałów ze starym Wrocławiem, perdoname, Breslauem, w tle, jest dla mnie wyśmienita.

Co do Myśliwskiego się nie wypowiadam, bo jeszcze nie dokończyłam "Widnokręgu".
Dehnela jeszcze nie czytałam, ale mam w planach

Jak sobie coś przypomnę, nie omieszkam tu wrzucić.

Pozdrawiam,
Agnieszka


 
Iwona Szymaniak
Iwona Szymaniak  Identity Verified
Poland
Local time: 16:17
Member
English to Polish
+ ...
SITE LOCALIZER
Też, też Feb 25, 2008

bardzo lubię Krajewskiego i jego kryminalny Wrocław.

A poza tym niezmiennie pociąga mnie i intryguje każda Olga Tokarczuk, targając wnętrzności i umysł, ale każda z innego powodu. I wywołuje stan niedosytu jakowegoś. Czasami chciałabym móc wejść w jej świat.

Myśliwski działa na mnie w podobny sposób, może z mniejszym natężeniem, ale również gorąco polecam.

Po fragmentach Masłowskiej do całości nie próbowałam nawet podchodzić.


Iwonka


 
Kornelia Longoria
Kornelia Longoria  Identity Verified
United States
Local time: 09:17
Member (2007)
English to Polish
+ ...
Lista zakupow gotowa Feb 27, 2008

Dziekuje wszystkim serdecznie za propozycje. Zrobilam sobie liste i wybieram sie do polskiej ksiegarni.

 
Dorota Crates
Dorota Crates  Identity Verified
Local time: 15:17
Polish to English
+ ...
Ja tez chcialam dorzucic moje 3 gr. Mar 6, 2008

I koniecznie zarekomendowac Dziewczyne z zapalkami Anny Janko (bardzo kobiece przezycia matki i poetki - taka poezja proza - slodziutkie) i Dziewczyny z Portofino - Grazyny Plebanek (super dla ludzi wychowanych w 70/80-tych latach). Te lektury za pewne bardziej beda przemawialy do kobitek, ale sa warte przeczytania i odprezajace po trudnym dniu
Usciski
D


 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 16:17
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Legendy miejskie Jul 10, 2008

Mark Barber
Właśnie skończyłam czytać polskie wydanie, nie tylko świetnie przetłumaczone (Kasia Berger-Kuźniar, Piotr Błoch), ale też wzbogacone o nasze rodzime legendy (Wojciech Orliński).
Świetna lektura na krótkie letnie noce, do pośmiania się!
A dla fanatyków niestworzonych historii i kawałów jest jeszcze strona internetowa autora książki - nieprzebrane iloś
... See more
Mark Barber
Właśnie skończyłam czytać polskie wydanie, nie tylko świetnie przetłumaczone (Kasia Berger-Kuźniar, Piotr Błoch), ale też wzbogacone o nasze rodzime legendy (Wojciech Orliński).
Świetna lektura na krótkie letnie noce, do pośmiania się!
A dla fanatyków niestworzonych historii i kawałów jest jeszcze strona internetowa autora książki - nieprzebrane ilości niesamowitych historii.

Magda
Collapse


 
Michał Szcześniewski
Michał Szcześniewski  Identity Verified
Poland
Local time: 16:17
English to Polish
+ ...
myślę, że przydatna w życiu umiejętność... Jul 10, 2008

Przeraża Was masa książek, które czekają w kolejce do przeczytania?
Oto rozwiązanie:
http://tinyurl.com/5rnftf

Pierwsze 30 stron za mną. Polecam.

Michał


 
Krzysztof Raczkowiak
Krzysztof Raczkowiak  Identity Verified
Poland
Local time: 16:17
English to Polish
+ ...
- Przyszedł Pan fasoli kupić? Jan 4, 2009

Zaczęło się niewinnie, ale po kilkudziesięciu przeczytanych stronach zdałem sobie sprawę, że już nic nie będzie takie samo:)
Skutkiem ubocznym jest to, że po rozsmakowaniu się w absolutnym językowym mistrzostwie pana Myśliwskiego nie byłem w stanie doczytać do końca wielu książek "młodych" polskich autorów, od Vargi po Stasiuka. Przepaść warsztatowo-intelektualna.


 
Barbara Gadomska
Barbara Gadomska  Identity Verified
Local time: 16:17
English to Polish
+ ...
Literatura zawodowa Dec 8, 2009

Wpadła mi w rękę książeczka Elżbiety Tabakowskiej "Tłumacząc się z tłumaczenia". Tłumaczka Normana Daviesa analizuje, na przykładzie "Wysp" i "Powstania '44", rozliczne pułapki i zawiłości lingwistyczno-kulturowe. Bardzo polecam przede wszystkim tłumaczom literatury pięknej oraz historyczno-socjologiczno-kulturoznawczej.

 
Iwona Szymaniak
Iwona Szymaniak  Identity Verified
Poland
Local time: 16:17
Member
English to Polish
+ ...
SITE LOCALIZER
Wypieki Dec 8, 2009

Czytałam ją z wypiekami na twarzy. Wprost nie mogłam się oderwać, ale może to zboczenie zawodowe.

A swoją drogą, ten jakże fajny tytuł w tłumaczeniu na choćby angielski już nie byłby tak fajny. Eh, życie.

Iwonka


 
Piotr Rypalski
Piotr Rypalski  Identity Verified
Poland
Local time: 16:17
English to Polish
+ ...
Iwonko, dziękuję za przypomnienie Dec 8, 2009

Całkiem zapomniałem o "nowej" Tabakowskiej. Kup teraz kliknięte, ciekawe, czy i mnie udzielą się wypieki

pozdrawiam,
Piotr


 
Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Co czytacie?






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »