perfectionare interpreti/traducatori
Thread poster: anamia06
anamia06
anamia06
Local time: 10:10
Romanian to English
+ ...
Feb 15, 2010

Ii rog pe colegii mei de pe proz sa ma ajute cu ceva info despre cursurile de perfectionare interpreti/traducatori care exista (daca exista) in Bucuresti exceptand masterul de traducatori/interpreti din cadrul facultatii de limbi straine din Pitar Mos.

Stimati colegi de breasla si chiar de suferinta, exista oare in acest oras vreun curs/workshop/conference or whatever pe domeniul lingvistic? Sau un site care sa se ocupe de asa ceva? Eu una n-am prea gasit. Nu caut cursuri de invata
... See more
Ii rog pe colegii mei de pe proz sa ma ajute cu ceva info despre cursurile de perfectionare interpreti/traducatori care exista (daca exista) in Bucuresti exceptand masterul de traducatori/interpreti din cadrul facultatii de limbi straine din Pitar Mos.

Stimati colegi de breasla si chiar de suferinta, exista oare in acest oras vreun curs/workshop/conference or whatever pe domeniul lingvistic? Sau un site care sa se ocupe de asa ceva? Eu una n-am prea gasit. Nu caut cursuri de invatare a vreunei limbi straine, caut niste modalitati de perfectionare, specializare, etc. pe tot ceea ce inseamna traduceri si interpretariat, in special pe limbile engleza si franceza.

Daca urmati sau ati urmat astfel de cursuri, etc. si aveti timp sa-mi oferiti un raspuns, acesta va fi mai mult decat bine primit.

Cu multumiri anticipate,

Anamia
Collapse


 
Diana Popa
Diana Popa
Romania
Local time: 10:10
English to Romanian
+ ...
sugestie Oct 9, 2010

Un program de specializare dedicat dezvoltării competenţelor în traducerea/revizia de texte juridice, în special din limbile franceză şi engleză este cel organizat de Institutul European din România.

Mai multe informaţii sunt diponibile la

http://www.ier.ro/index.php/site/page/curs_dct_traducator

Numai bine


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


perfectionare interpreti/traducatori






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »