Powwow la Bucureşti 04.06.2011, pt. bucureşteni etc.
Thread poster: Bernd Müller (X)
Bernd Müller (X)
Bernd Müller (X)
Germany
Local time: 13:43
German to Romanian
+ ...
May 29, 2011

Salutări!

Am luat parte aseară la powwow-ul din Buc., pe care l-am găsit f. reuşit- dar au cam lipsit majoritatea colegilor de germană, din Bucureşti, cât şi- vă miraţi?? – bucureştenii!. De fapt, au participat mai puţini bucureşteni, decât mă aşteptam- în schimb f. mulţi colegi din provincie.
De aceea, o nouă invitaţie- şi NU NUMAI pt. colegii de germană, de orice specific- juridic, tehnic, medical, etc:
Hai să ne întâlnim sâmbăta următoar
... See more
Salutări!

Am luat parte aseară la powwow-ul din Buc., pe care l-am găsit f. reuşit- dar au cam lipsit majoritatea colegilor de germană, din Bucureşti, cât şi- vă miraţi?? – bucureştenii!. De fapt, au participat mai puţini bucureşteni, decât mă aşteptam- în schimb f. mulţi colegi din provincie.
De aceea, o nouă invitaţie- şi NU NUMAI pt. colegii de germană, de orice specific- juridic, tehnic, medical, etc:
Hai să ne întâlnim sâmbăta următoare, în data de 04.06, tot la ora 15,00 şi (sper) tot în grădina restaurantului Picadilly, str. Voinicului nr. 7 (lângă Piaţa Alba Iulia)! Se mănâncă bine şi civilizat, au o bere bună, şi atmosfera bună o facem noi!

Atenţie, doamnele- vă rog nu veniţi cu tocuri subţiri, că pavajul din grădina restaurantului este de tipul „mâncător de tocuri subţiri“!
Deasemenea, dat fiind că multe mese sunt la umbră, la orele după-mesei, ar fi indicat să luaţi o jachetă/ haină subţire cu voi, dacă nu-i o zi de toridă!

Înscrieri până în data de 01.06, cel târziu, vă rog! Grădina este f. căutată, oricu o să fie greu de rezervat; dar în restaurant mai erau multe locuri, parcă.
Dat fiind că nu-s încă membru plătitor la ProZ, eu nu pot deschide un powwow pe lista de powwouri- vă rog deci să facă aceasta una/ unul dintre colege/i!

Bernd Mueller
Collapse


 
Bernd Müller (X)
Bernd Müller (X)
Germany
Local time: 13:43
German to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
Ma bucur ca au citit atația mesajul! May 31, 2011

Și-i mulțumesc lui Bogdan pt. postarea de pe lista de Powwow-uri!


Bernd Müller wrote:

Salutări!

Am luat parte aseară la powwow-ul din Buc., pe care l-am găsit f. reuşit- dar au cam lipsit majoritatea colegilor de germană, din Bucureşti, cât şi- vă miraţi?? – bucureştenii!. De fapt, au participat mai puţini bucureşteni, decât mă aşteptam- în schimb f. mulţi colegi din provincie.
De aceea, o nouă invitaţie- şi NU NUMAI pt. colegii de germană, de orice specific- juridic, tehnic, medical, etc:
Hai să ne întâlnim sâmbăta următoare, în data de 04.06, tot la ora 15,00 şi (sper) tot în grădina restaurantului Picadilly, str. Voinicului nr. 7 (lângă Piaţa Alba Iulia)! Se mănâncă bine şi civilizat, au o bere bună, şi atmosfera bună o facem noi!

Atenţie, doamnele- vă rog nu veniţi cu tocuri subţiri, că pavajul din grădina restaurantului este de tipul „mâncător de tocuri subţiri“!
Deasemenea, dat fiind că multe mese sunt la umbră, la orele după-mesei, ar fi indicat să luaţi o jachetă/ haină subţire cu voi, dacă nu-i o zi de toridă!

Înscrieri până în data de 01.06, cel târziu, vă rog! Grădina este f. căutată, oricu o să fie greu de rezervat; dar în restaurant mai erau multe locuri, parcă.
Dat fiind că nu-s încă membru plătitor la ProZ, eu nu pot deschide un powwow pe lista de powwouri- vă rog deci să facă aceasta una/ unul dintre colege/i!

Bernd Mueller


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Powwow la Bucureşti 04.06.2011, pt. bucureşteni etc.






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »