Cazare decentă la Bucureşti
Thread poster: George Blum
George Blum
George Blum  Identity Verified
Local time: 06:09
Member (2003)
English to Romanian
+ ...
Jul 16, 2011

Stimaţi colegi bucureşteni,

În primele zile ale lunii august voi primi vizita unui cuplu de traducători din Olanda, amîndoi în jur de 35 de ani. Pe lîngă perioada pe care o vor petrece la mine, doresc să viziteze şi Bucureştiul. Îmi puteţi recomanda o pensiune/hotel mic unde să poată sta 2-3 zile în condiţii decente? Mai pe şleau: n-aş vrea să mă fac de rîs. Ca să nu ocupăm spaţiul forumului, este de preferat
... See more
Stimaţi colegi bucureşteni,

În primele zile ale lunii august voi primi vizita unui cuplu de traducători din Olanda, amîndoi în jur de 35 de ani. Pe lîngă perioada pe care o vor petrece la mine, doresc să viziteze şi Bucureştiul. Îmi puteţi recomanda o pensiune/hotel mic unde să poată sta 2-3 zile în condiţii decente? Mai pe şleau: n-aş vrea să mă fac de rîs. Ca să nu ocupăm spaţiul forumului, este de preferat să-mi scrieţi direct: [email protected]

Vă mulţumesc anticipat.

Cu salutări colegiale,
George
Collapse


 
Irina Lazarescu
Irina Lazarescu  Identity Verified
Romania
Local time: 06:09
Member (2005)
English to Romanian
+ ...
decent si nu prea scump Jul 18, 2011

Hotel Ambasador http://www.ambasador.ro/ - locatia este excelenta iar micul dejun (inclus in tariful de cazare este "bufet suedez") mult si bun . Suprinzator , am vazut si turisti straini cazati aici si destul de incantati!

Hotel Dalin http://www.hoteldalin.ro/


 
Ovidiu Martin Jurj
Ovidiu Martin Jurj
Romania
Local time: 06:09
German to Romanian
+ ...
Pensiuni în Bucureşti Jul 18, 2011

Păi pensiuni există destule în Bucureşti, la preţuri super OK, iar dacă oaspeţii sunt şi ei oameni ok, adică nefiţoşi, nemofturoşi, dornici să aibă doar un loc de dormit noaptea şi în rest să viziteze oraşul şi nu să stea în cameră toată ziua la tembelizor, dacă sunt fără copii mici şi alte asemenea probleme după ei, atunci da, o pensiune este soluţia optimă de cazare în Bucureşti.

Pentru George şi al
... See more
Păi pensiuni există destule în Bucureşti, la preţuri super OK, iar dacă oaspeţii sunt şi ei oameni ok, adică nefiţoşi, nemofturoşi, dornici să aibă doar un loc de dormit noaptea şi în rest să viziteze oraşul şi nu să stea în cameră toată ziua la tembelizor, dacă sunt fără copii mici şi alte asemenea probleme după ei, atunci da, o pensiune este soluţia optimă de cazare în Bucureşti.

Pentru George şi alţi eventuali interesaţi: pensiuni în Bucureşti, accesibile din toate punctele de vedere.

Din lista asta, pot să zic că eu de câţiva ani încoace, când am de stat mai mult de o zi în Bucureşti, mai mereu trag la Funky Chicken şi sunt foarte mulţumit, fiincă au condiţii şi preţuri decente, e uşor de găsit - peste drum de Sala Radio - ş e destul de aproape şi de Gara de Nord, şi de centrul Bucureştiului etc. Nu e mare, dar dacă se face rezervare din timp, eok. Mereu sunt şi strpini cazaţi în ea şi în general toată lumea e foarte mulţumită. Dar mai sunt şi alte pensiuni de care am auzit numai de bine.
Collapse


 
Federica Villa
Federica Villa  Identity Verified
Italy
Local time: 05:09
English to Italian
+ ...
Cazare in centru Jul 19, 2011

http://www.hotelchristina.ro/
www.hotelamzei.ro

Sper sa gasesti o cazare buna!


 
George Blum
George Blum  Identity Verified
Local time: 06:09
Member (2003)
English to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
Mulţumiri Jul 31, 2011

Mulţumesc tuturor colegilor care şi-au rupt din timpul preţios pentru a-mi da sugestii, atît pe listă cît şi direct. Am făcut o rezervare (confirmată) la "Flower B&B", spre să fie bine. Am mai încercat cu un mesaj şi la "Funky Chicken" dar n-am primit răspuns. Probabil că nu mai au locuri. În orice caz, am reţinut toate sugestiile pentru situaţii viitoare de această natură.

Încă o dată, vă mulţumesc! Sunt încîntat să fac parte dintr-o astfel de colectivit
... See more
Mulţumesc tuturor colegilor care şi-au rupt din timpul preţios pentru a-mi da sugestii, atît pe listă cît şi direct. Am făcut o rezervare (confirmată) la "Flower B&B", spre să fie bine. Am mai încercat cu un mesaj şi la "Funky Chicken" dar n-am primit răspuns. Probabil că nu mai au locuri. În orice caz, am reţinut toate sugestiile pentru situaţii viitoare de această natură.

Încă o dată, vă mulţumesc! Sunt încîntat să fac parte dintr-o astfel de colectivitate, în care pot conta pe ajutorul multora în caz de nevoie.

Cu salutări colegiale,
George
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Cazare decentă la Bucureşti






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »