Firmă din S.U.A. caută interpret EnRo specializat în tehnică/chimie
Thread poster: George Blum
George Blum
George Blum  Identity Verified
Local time: 15:27
Member (2003)
English to Romanian
+ ...
Jan 20, 2012

Stimaţi colegi,

Am primit azi (după care am fost chemat şi la telefon) următorul mesaj:
----------------
Suntem in cautare de un translator de limba engleza tehnica (chimie) pe durata Februarie 5 – Februarie 10, 2012. O echipa de 4 persoane de la LSB Industries Chemical Division, va face o vizita in Romania la sediul fostului combinat Doljchim, Craiova pentru discutii tehnice.
Va rog sa imi comunicati daca ati fi dispus sa ne ajutati la discutii si in ce con
... See more
Stimaţi colegi,

Am primit azi (după care am fost chemat şi la telefon) următorul mesaj:
----------------
Suntem in cautare de un translator de limba engleza tehnica (chimie) pe durata Februarie 5 – Februarie 10, 2012. O echipa de 4 persoane de la LSB Industries Chemical Division, va face o vizita in Romania la sediul fostului combinat Doljchim, Craiova pentru discutii tehnice.
Va rog sa imi comunicati daca ati fi dispus sa ne ajutati la discutii si in ce conditii.
----------------

Clientul fiind o corporaţie mare, "the sky is the limit" pentru tarif. Mi s-a mai comunicat că se va pleca de la Ploieşti, via Bucureşti cu maşina închiriată de americani, revenirea avînd loc vineri după amiaza cu aceeaşi maşină.

I-am comunicat că nu mă pot angaja, dar a insistat atît de mult încît a trebuit să-i promit că voi încerca să-l ajut să găsească pe cineva. Deci dacă este cineva interesat, sau cunoaşte pe cineva potrivit pentru această sarcină, o/îl rog să mă anunţe de urgenţă.

Cu salutări colegiale,

George
[email protected]
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Firmă din S.U.A. caută interpret EnRo specializat în tehnică/chimie






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »