Powwow în 1 decembrie la Bucureşti!
Thread poster: Bernd Müller (X)
Bernd Müller (X)
Bernd Müller (X)
Germany
Local time: 17:15
German to Romanian
+ ...
Nov 1, 2012

Veniţi cât mai mulţi, dragi colegi!

 
Maria Macovei
Maria Macovei  Identity Verified
Romania
Local time: 18:15
English to Romanian
+ ...
Count me in. Nov 1, 2012

Constanta vine cu siguranta Cu ce sa ne pregatim?

 
Bernd Müller (X)
Bernd Müller (X)
Germany
Local time: 17:15
German to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
Înscrie-te te rog în listă, la "powwowuri"! Nov 1, 2012

Înscrie-te te rog/ înscrieţi-vă vă rog în listă, la "powwowuri"- Bucureşti!

Nu-s eu organizatorul- dar am zis că e mai bine, dacă public şi aici anunţul- aşa îl citesc probabil mai mulţi!


Maria Macovei wrote:

Count me in.

Constanta vine cu siguranta Cu ce sa ne pregatim?


 
Anca Mihaela
Anca Mihaela
Romania
Local time: 18:15
English to Romanian
+ ...
Nu văd nimic serios Nov 5, 2012

Din păcate, nu îmi pare a fi ceva serios în toată "organizarea" asta. Nu mă voi prezenta.

 
Bernd Müller (X)
Bernd Müller (X)
Germany
Local time: 17:15
German to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
Ei- răbdare, tinereţe! Nov 6, 2012

Doar mai sunt cam 4 săptămâni! Şi- e lucru cunoscut, bucureştenilor noştri le trebuie ceva mai mult timp să se hotărească!

Deocamdată se aşteaptă să se înscrie cei interesaţi, pe listă. Dacă s-au înscris destui colegi, atunci de-abia are rost să se stabilească locul întâlnirii şi ora exactă- doar trebuiesc reţinute ceva mese, funcţie de nr. de persoane!

Eu aş propune restaurantul "Vatra", de pe str. Ion Brezoianu 19 - este f. central, cunoscu
... See more
Doar mai sunt cam 4 săptămâni! Şi- e lucru cunoscut, bucureştenilor noştri le trebuie ceva mai mult timp să se hotărească!

Deocamdată se aşteaptă să se înscrie cei interesaţi, pe listă. Dacă s-au înscris destui colegi, atunci de-abia are rost să se stabilească locul întâlnirii şi ora exactă- doar trebuiesc reţinute ceva mese, funcţie de nr. de persoane!

Eu aş propune restaurantul "Vatra", de pe str. Ion Brezoianu 19 - este f. central, cunoscut- sper, uşor de găsit, se mănâncă bine, muzica nu-i de loc supărător de tare, aspect atractiv, etc.


Restaurant Vatra - Restaurant cu Specific Romanesc
vatra.ro/ -

Strada Actor Ion Brezoianu 19 București 010131, Rumänien
021 315 8375

Avantaj special: dacă avem soare şi vreme bună, nu putem plimba puţin şi prin Cişmigiu!--

Dar mai sunt şi destule altele!

Se poate alege şi o temă anume care să fie discutată la întâlnire- dacă se doreşte acest lucru. Dar, la toate powwourile la care am fost- numai 2, e drept- nu se aleseseră teme; scopul dedicat a fost cunoaşterea colegilor.

[Bearbeitet am 2012-11-06 07:13 GMT]
Collapse


 
Bernd Müller (X)
Bernd Müller (X)
Germany
Local time: 17:15
German to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
S-a schimbat data: 15 decembrie! Nov 17, 2012

S-a schimbat data: 15 decembrie!

 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Powwow în 1 decembrie la Bucureşti!






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »