Pages in topic:   < [1 2]
Este oare o ruşine să pui întrebări la KudoZ???? Unii cred că DA!
Thread poster: Bernd Müller (X)
Post removed: This post was hidden by a moderator or staff member because it was not in line with site rule
S_G_C
S_G_C
Romania
Local time: 23:37
English to Romanian
Parerea mea Aug 25, 2013

Din punctul meu de vedere, este o rusine sa pui intrebari de nivel de clasa a V-a. Stiu doua astfel de cazuri, personal, mi-ar placea sa stiu ce calificare anume au persoanele respective si, de ce nu, cum suna traducerea finala integrala.

 
S_G_C
S_G_C
Romania
Local time: 23:37
English to Romanian
Teste de traducere si KudoZ Sep 22, 2013

Despre testele de traducere being submitted to KudoZ, ce parere aveti?

Am descoperit acum cateva minute ca lucram la niste teste la care lucra si o colega din Rusia. Am intrebat si eu ceva legat de teste, pentru ca domeniul unuia dintre ele este in afara competentelor mele de pana acum, insa am folosit, pentru context, un alt text decat cel al testului propriu-zis.

Colega din Rusia nu a avut nicio jena in a intreba mai multe lucruri, din mai multe texte-test, copiind te
... See more
Despre testele de traducere being submitted to KudoZ, ce parere aveti?

Am descoperit acum cateva minute ca lucram la niste teste la care lucra si o colega din Rusia. Am intrebat si eu ceva legat de teste, pentru ca domeniul unuia dintre ele este in afara competentelor mele de pana acum, insa am folosit, pentru context, un alt text decat cel al testului propriu-zis.

Colega din Rusia nu a avut nicio jena in a intreba mai multe lucruri, din mai multe texte-test, copiind textul testului ca si context.

Cum ar privi chestia asta potentialul client? O simpla cautare pe Google folosind portiuni din testul respectiv m-a dus la KudoZ.
Collapse


 
Pages in topic:   < [1 2]


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Este oare o ruşine să pui întrebări la KudoZ???? Unii cred că DA!






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »