asociatie interpreti in romania? formare interpreti
Thread poster: anamia06
anamia06
anamia06
Local time: 21:36
Romanian to English
+ ...
Sep 27, 2013

dragi colegi proz.,

Doresc sa va intreb daca exista in Romania (in speta Bucuresti) vreo asociatie de interpreti (atentie! nu traducatori caci acolo problematica e un pic diferita) care sa ne fie de folos cu informari, seminarii de lucru, tipsuri, etc. Eu am tot cautat si nu am gasit dar poate nu am cautat bine. De asemenea, stiti cumva daca mai exista alte institutii de formare a interpretilor, fie ei de conferinta sau de alt gen, in Bucuresti sau in tara in afara de Masterul de in
... See more
dragi colegi proz.,

Doresc sa va intreb daca exista in Romania (in speta Bucuresti) vreo asociatie de interpreti (atentie! nu traducatori caci acolo problematica e un pic diferita) care sa ne fie de folos cu informari, seminarii de lucru, tipsuri, etc. Eu am tot cautat si nu am gasit dar poate nu am cautat bine. De asemenea, stiti cumva daca mai exista alte institutii de formare a interpretilor, fie ei de conferinta sau de alt gen, in Bucuresti sau in tara in afara de Masterul de interpreti din cadrul Universitatii din Bucuresti sau din universitatile de stat din tara?

Va multumesc

anamia
Collapse


 
Ovidiu Martin Jurj
Ovidiu Martin Jurj
Romania
Local time: 21:36
German to Romanian
+ ...
ARIC Sep 30, 2013

Ştiu că era Asociaţia Română a Interpreţilor de Conferinţă (ARIC), de care nu prea s-a auzit mai nimic în ultima vreme, dar care văd că mai are prezenţă web:

http://aric.3x.ro

Cel mai bine este să întrebaţi cadrele din Pitar Moş, de ex. Dana Ionescu sau Roxana Petcu.


 
anamia06
anamia06
Local time: 21:36
Romanian to English
+ ...
TOPIC STARTER
multumesc Sep 30, 2013

Multumesc mult pentru info! Site-ul ARIC nu reusesc sa-l deschid de ceva vreme si m-am gandit ca fost desfiintat. Voi incerca sa vorbesc cu cele doua doamne din Pitar Mos, care sunt foarte greu de prins, dar sper sa am noroc.

Toate cele bune!

anamia


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


asociatie interpreti in romania? formare interpreti






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »