Despre ATR (Asociația Traducătorilor din România)
Thread poster: Monica Vlad
Monica Vlad
Monica Vlad  Identity Verified
Romania
Local time: 03:35
Member (2013)
German to Romanian
+ ...
Oct 1, 2013

Dragi colegi,

Aș vrea să întreb dacă mă poate ajuta cineva cu detalii despre ATR.

Am făcut o cerere de aderare și am plătit taxa aferentă, însă nu primesc niciun răspuns din iunie de la ei, nici la telefon, nici prin formularul de contact de pe pagina de internet. Mai există această asociație? Ați avut experiențe similare? Dacă da, cred că trebuie tras un semnal de alarmă dacă banii sunt virați în contul asociației dar cererile de aderare nu sun
... See more
Dragi colegi,

Aș vrea să întreb dacă mă poate ajuta cineva cu detalii despre ATR.

Am făcut o cerere de aderare și am plătit taxa aferentă, însă nu primesc niciun răspuns din iunie de la ei, nici la telefon, nici prin formularul de contact de pe pagina de internet. Mai există această asociație? Ați avut experiențe similare? Dacă da, cred că trebuie tras un semnal de alarmă dacă banii sunt virați în contul asociației dar cererile de aderare nu sunt evaluate.

Vă mulțumesc și o zi frumoasă,
Monica
Collapse


 
Translatorsrl
Translatorsrl
Romania
Local time: 03:35
Member (2013)
English to Romanian
+ ...
Ajutor privind ATR Nov 16, 2013

Buna Monica, oare ti-a rasp[uns cineva intre timp ?
eu acum am vz mesajul tau, daca nu ai rezolvat cred ca te pot ajuta pt ca-i cunosc...pe cei din ATR.
Putem vb mai multe pe mail, [email protected].
Dragos


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Despre ATR (Asociația Traducătorilor din România)






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »