Skrill ile para transferi sorunları
Thread poster: Handan Ceyhan
Handan Ceyhan
Handan Ceyhan  Identity Verified
Türkiye
Local time: 09:52
English to Turkish
+ ...
Jul 2, 2019

Merhaba arkadaşlar,

Skrill'de birikmiş bir param var (GBP). Ama Türkiye'ye transfer işlemini durdurmuş sanırım Skrill. Bu durumda ne yapmalıyım? Tecrübesi olanlar akıl verebilir mi?

Benim aklıma yurtdışında hesabı olan bir arkadaşın bankasına transfer yapmak geldi. Ne dersiniz?

Ozan Çapraz
Ozan Çapraz
Türkiye
Member (2019)
English to Turkish
+ ...
TransferWise Jul 2, 2019

Merhaba, aynı sorunları ben de yaşıyordum. TransferWise kullanmaya başladım. TransferWise çok düşük bir komisyon alıyor ve 1 gün içerisinde parayı yönlendiriyor. Eğer müşteriler TransferWise kullanmak istemezse şu yöntemi izliyorum. TranferWise'da EURO ve GBP hesabı açtığınızda TransferWise size sanki Almanya ve İngiltere'de hesabınız varmış gibi gösteriyor. Skrill hesabıma parayı alıyorum, buradan TransferWise'ın Alman hesabına gönderiyorum, gün içindeyse... See more
Merhaba, aynı sorunları ben de yaşıyordum. TransferWise kullanmaya başladım. TransferWise çok düşük bir komisyon alıyor ve 1 gün içerisinde parayı yönlendiriyor. Eğer müşteriler TransferWise kullanmak istemezse şu yöntemi izliyorum. TranferWise'da EURO ve GBP hesabı açtığınızda TransferWise size sanki Almanya ve İngiltere'de hesabınız varmış gibi gösteriyor. Skrill hesabıma parayı alıyorum, buradan TransferWise'ın Alman hesabına gönderiyorum, gün içindeyse akşama kadar gitmiş oluyor para. Skrill 5 Euro gibi bir ücret kesiyor. Daha sonra TransferWise hesabımdan parayı TRY'a çevirip kendime yolluyorum. Gündüz saatinde gönderirseniz birkaç saate hesabınıza ulaşıyor. TransferWise da bu işlem sırasında %1 gibi bir ücret kesiyor.

Umarım yardımcı olmuştur.
Referans linkimi kullanarak bakmak isterseniz linkim şu şekilde, bana da yardımcı olmuş olursunuz: www.transferwise.com/u/ozanc23

[Edited at 2019-07-02 19:20 GMT]
Collapse

K.K.Unal
K.K.Unal  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
Skrill Card Jul 4, 2019

Skrill Card talep edin. 1 hafta içinde geliyor. Hemen hemen tüm POS cihazlarında çalışıyor.

Yasir Berkli (X)
Yasir Berkli (X)
Türkiye
skril Jul 25, 2019

Arkadaşlar skrill ile en maliyetsiz bankaya çekim yolunu buldum. kendim 2 kez denedim ve oldu. öncelikle transferwise hesabı açıyoruz. burada hem euro ve tl hesaplarını oluşturuyoruz. skrill deki euro bakiyeyi transferwiseye gönderiyoruz. transferwide tlye çevirip kendi bankamıza aktarıyoruz. ücretler ise 5.5 euro skrill kesintisi + 11.5 TL transferwise çekim ücreti. böylelikle skrill aracı bankası kesinlikle ekstra ayrı bir komisyon alamıyor. 2 kez denedim 2sindede bu 2 kes... See more
Arkadaşlar skrill ile en maliyetsiz bankaya çekim yolunu buldum. kendim 2 kez denedim ve oldu. öncelikle transferwise hesabı açıyoruz. burada hem euro ve tl hesaplarını oluşturuyoruz. skrill deki euro bakiyeyi transferwiseye gönderiyoruz. transferwide tlye çevirip kendi bankamıza aktarıyoruz. ücretler ise 5.5 euro skrill kesintisi + 11.5 TL transferwise çekim ücreti. böylelikle skrill aracı bankası kesinlikle ekstra ayrı bir komisyon alamıyor. 2 kez denedim 2sindede bu 2 kesitni dışında bir kesinti olmadı.
Kısaca; Skrill>Transferwise> banka hesabımız. Ücretler sırasıyla; 5.5 Euro>11.5 TL.
Skrillden transferwiseye aktarım 2 gün sürüyor. trasnferwiseden banka hesabınıza 4 saat.
Collapse

K.K.Unal
K.K.Unal  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
Skrill Card güncelleme Aug 9, 2019

Size 30 Eylül 2019 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde, Skrill Prepaid Mastercard® ("Kart") kartı artık ülkenizde desteklemeyeceğimizi bildirmek için yazıyoruz.

Bu nedenle kartınız 30 Eylül 2019’da iptal edilecektir ve bu tarihten sonra kartınızı kullanamayacaksınız. Skrill Hesabınız tam olarak çalışacak ve bakiyeniz bundan etkilenmeyecektir. Skrill Hesabınızdan banka hesabınıza ve kredi kartınıza veya banka kartınıza para çekmeye devam edebileceksiniz.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Skrill ile para transferi sorunları

Translation news in Türkiye

Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »