https://pol.proz.com/forum/turkish/349445-garmin_instinct_gps_saat.html

Off topic: GARMIN Instinct GPS Saat
Autor wątku: ATIL KAYHAN

ATIL KAYHAN  Identity Verified
Turcja
Local time: 16:40
Członek ProZ.com
od 2007

turecki > angielski
+ ...
Feb 17

Uzun aylardır takip ettigim bir kol saati var, Garmin Instinct. Buna saat demek alçakgönüllülük olur. GPS, GLONASS, Galileo (saat daha hassas koordinat ölçümü için bu üçünü birden kullaniyor), 3 eksenli pusula, barometrik altimetre, ısıya, şoka ve suya dayanıklı (US Military Standard 810G), tüm tipik smartwatch özellikleri (kalp atış hızı, fitness profilleri, vs), silikon bant, 128 x 128 piksel ekran, 16 MB hafıza, termometre, Bluetooth baglantı, smartphone uyumlu, ... See more
Uzun aylardır takip ettigim bir kol saati var, Garmin Instinct. Buna saat demek alçakgönüllülük olur. GPS, GLONASS, Galileo (saat daha hassas koordinat ölçümü için bu üçünü birden kullaniyor), 3 eksenli pusula, barometrik altimetre, ısıya, şoka ve suya dayanıklı (US Military Standard 810G), tüm tipik smartwatch özellikleri (kalp atış hızı, fitness profilleri, vs), silikon bant, 128 x 128 piksel ekran, 16 MB hafıza, termometre, Bluetooth baglantı, smartphone uyumlu, - 20 C ila +60 C arası çalışma, rechargeable lithium-ion pil, smartwatch modunda 14 güne kadar, GPS UltraTrac modunda 40 saate kadar dayanan pil, vs.

Bu saat Amazon.com'da var. Amazon indirimli fiyatı $188.88 ve saat çeşitli renklerde alınabiliyor. Aşagıda link veriyorum:

https://www.amazon.com/Garmin-Instinct-Features-Monitoring-Graphite/dp/B07HYX9P88/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=garmin%20instinct&qid=1613576618&sr=8-1

Aynı saat Türkiye'de GittiGidiyor.com'da da var. Oradaki tipik fiyat 2,750.00 TL. Yani Amazon fiyatının tam iki katı. Aşagıda link:

https://www.gittigidiyor.com/giyilebilir-teknoloji/akilli-saat-aksesuar/akilli-saat/garmin-instinct_spp_72603?id=656637774

Aynı parayla Amazon'dan 2 adet saat alabilirken GittiGidiyor'dan 1 adet alabiliyorsunuz. Smart? Zekice, degil mi? 🙂
Collapse


Safvan Beceren
 

Safvan Beceren  Identity Verified
Turcja
Local time: 16:40
Członek ProZ.com
od 2018

angielski > turecki
+ ...
Harika Feb 21

Harika bir saat! Bu saati öğrendiğim için çok mutlu oldum. İnsana trekking yaptırır

ATIL KAYHAN
 

betül asiye karpuzcu  Identity Verified
Local time: 16:40
turecki > angielski
+ ...
buradan almak zorunlu mu? Feb 21

bu saatlerin de IMEI kaydı filan yoksa tabii, yurtdışından birinden isteyin gelirken getirsin derim, laptop filan gibi yer tutan bir şey de değil.

Amazon'dan sipariş edilse vergisiyle ne kadara geliyor?


ATIL KAYHAN
 

ATIL KAYHAN  Identity Verified
Turcja
Local time: 16:40
Członek ProZ.com
od 2007

turecki > angielski
+ ...
NOWY TEMAT
TR'den almak zorunlu degil tabii Feb 21

betül asiye karpuzcu wrote:

bu saatlerin de IMEI kaydı filan yoksa tabii, yurtdışından birinden isteyin gelirken getirsin derim, laptop filan gibi yer tutan bir şey de değil.

Amazon'dan sipariş edilse vergisiyle ne kadara geliyor?


Teşekkürler. Benim de aklıma ABD'den biriyle getirtmek geldi. Saatlerin IMEI gibi kaydı kuydu yok. Bakalım, yaza dogru bir deneyeceğim.

Ben eskiden beri Amazon'dan sipariş veririm. Eskiden sorun olmazdı. Şimdi Amazon gönderilerini yakın takibe aldılar, gümrükte ciddi sorun çıkıyor. Bildigim kadarıyla Amazon'dan sadece kitap sorunsuz gelebiliyor. Diger ürünler gümrükte takılıyor. Eskiden hiç bakmazlardı, sorunsuz gelirdi. Ben 2019 sonunda bir Amazon siparişi verdim, gümrükte takıldı ve ABD'ye geri gitti. O zamandan beri hiç sipariş vermedim.


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

GARMIN Instinct GPS Saat

Advanced search


Translation news in Turcja

Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »