Kérdés: Scriptum szótárak
Thread poster: Palko Agi
Palko Agi
Palko Agi  Identity Verified
Local time: 18:10
English to Hungarian
+ ...
Jan 8, 2003

Van valakinek tapasztalata a Scriptum szótáraival? Nekem nincs otthon sem műszaki, sem gazdasági stb. szótáram (nagyon ritkán van rá szükségem), és most szeretnék beszerezni. Érdemes ezeket megvenni?

 
gamingman (X)
gamingman (X)
Hungary
Local time: 18:10
English to Hungarian
Elfogadható... Jan 8, 2003

Én hosszú évek óta használom a \"full\" verziót, gyakorlatilag meg van angol-magyar vonalon az összes (még az anyanyelvi könyvespolc is).



Persze az Internet erősödésével szerepe megváltozott. Nálam legalább is.


 
Ivan Frankovics
Ivan Frankovics  Identity Verified
Hungary
Local time: 18:10
English to Hungarian
+ ...
Szerintem jo Jan 9, 2003

Szerintem a GIB teljesen elfogadhato.

Itt a cegnel a muszaki es a nagyszotar van meg, szerintem mindketto szinvonalas, megkockaztatom a muszaki talan meg jobb is a maga nemeben.



 
Péter Tófalvi
Péter Tófalvi  Identity Verified
Hungary
Local time: 18:10
English to Hungarian
+ ...
GIB Feb 2, 2003

A Dzsib annyira jó, hogy én a most készülő magyar-román szótáram is annak a mintájára fogom szabni.

 
Endre Both
Endre Both  Identity Verified
Germany
Local time: 18:10
English to German
Jók Feb 3, 2003

...az EN-HU muszaki kituno mu, lazán veri például a legelterjedtebb EN-DE muszaki szótárat.



De ha jól tudom, az EN-HU általános és muszaki része megfelel a nyomtatott \"kék szótáraknak\", tehát sem jobb, sem rosszabb azoknál.

Igazam van, kollégák, vagy tévedek?



De ha ugyanaz is lenne, nem megvetendo elony, hogy nem kell lapozni. En pl. nagyon örülnék, ha a DE-HU muszaki (szintén egy elsoosztályú szótár) végre megjelen
... See more
...az EN-HU muszaki kituno mu, lazán veri például a legelterjedtebb EN-DE muszaki szótárat.



De ha jól tudom, az EN-HU általános és muszaki része megfelel a nyomtatott \"kék szótáraknak\", tehát sem jobb, sem rosszabb azoknál.

Igazam van, kollégák, vagy tévedek?



De ha ugyanaz is lenne, nem megvetendo elony, hogy nem kell lapozni. En pl. nagyon örülnék, ha a DE-HU muszaki (szintén egy elsoosztályú szótár) végre megjelenne számítógépen.



A többi szótárat (gazdasági, IT, stb.) nem ismerem, magam is kíváncsi lennék rájuk.



Endre



PS: Elnézést egyébként a hosszú ü és ö hiányáért, paradox módon azért van ez, mert éppen magyar billentyukiosztást használok, és ha beírom a hosszú betuket, csak kérdojel marad meg beloluk.



Ha valakinek van erre megoldása, vagy legalább valami ötlete (addig is, amíg végre megérkezik az Unicode, a tipográfiai ökumené), hálásan fogadom.
Collapse


 
Andras Szivak
Andras Szivak
Local time: 18:10
English to Hungarian
+ ...
További előny Feb 6, 2003

A Scriptim szótáraknak még megvan az az előnyük is, hogy visszafelé kereshetsz bennük, tehát pl. a Német-Magyar nagyszótárba a magyar kifejezést beírva megtalálod annak német megfelelőjét.

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Kérdés: Scriptum szótárak






Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »