Preturi traduceri contracte
Thread poster: casandralin
casandralin
casandralin
English
+ ...
Nov 30, 2010

Buna ! Am de tradus din engleza in romana un contract de imprumut si o declaratie pt o firma. N-am mai tradus cam de multisor contra cost si de aceea am nevoie de ajutorul dvs. Care mai sunt preturile /pagina ? Am vazut pe diverse forumuri ca se percepe tarif per cuvant dar sincer as prefera sa stiu niste preturi per pagina. Merci

 
Daniela Ciobeica
Daniela Ciobeica
Local time: 22:44
Italian to Romanian
+ ...
Preturi variabile Nov 30, 2010

Buna,
Daca dai un search pe google vei gasi o oferta de preturi care incep de la 13,00-15,00-18,00 pana la 30,00 lei/pagina care sunt stabilite in functie de mai multe criterii.
Personal, consider ca un pret mediu ar fi cel mai indicat insa depinde si de capacitatea financiara a platitorului care are la dispozitie, pe internet, o multime de traducatori dispusi (din pacate) sa valorifice propria munca la un nivel foarte scazut doar din dorinta de a avea de lucru.
Succes!
... See more
Buna,
Daca dai un search pe google vei gasi o oferta de preturi care incep de la 13,00-15,00-18,00 pana la 30,00 lei/pagina care sunt stabilite in functie de mai multe criterii.
Personal, consider ca un pret mediu ar fi cel mai indicat insa depinde si de capacitatea financiara a platitorului care are la dispozitie, pe internet, o multime de traducatori dispusi (din pacate) sa valorifice propria munca la un nivel foarte scazut doar din dorinta de a avea de lucru.
Succes!
Lara

[Editat la 2010-11-30 11:25 GMT]
Collapse


 
Veronica Lupascu
Veronica Lupascu  Identity Verified
Netherlands
Local time: 21:44
Dutch to Romanian
+ ...
tarifele pe proZ Nov 30, 2010

Puteţi analiza tarifele declarate de comunitatea proZ pentru această pereche de limbi: http://www.proz.com/?sp=rates_view
Tarifele sunt exprimate atât în euro cât şi în dolari americani.

Tariful pe pagină poate fi calculat uşor în baza celui pe cuvânt. Dacă aveţi contractul în format electronic, e mai uşor, dacă nu, calculaţi pentru aproximativ 250 cuvinte/pagină.
... See more
Puteţi analiza tarifele declarate de comunitatea proZ pentru această pereche de limbi: http://www.proz.com/?sp=rates_view
Tarifele sunt exprimate atât în euro cât şi în dolari americani.

Tariful pe pagină poate fi calculat uşor în baza celui pe cuvânt. Dacă aveţi contractul în format electronic, e mai uşor, dacă nu, calculaţi pentru aproximativ 250 cuvinte/pagină.

Succes!

[Editat la 2010-11-30 11:42 GMT]
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Preturi traduceri contracte






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »