Pages in topic:   [1 2] >
Як оформлюються відрядження та витрати на них
Thread poster: Ksenia ILINSKA
Ksenia ILINSKA
Ksenia ILINSKA  Identity Verified
Ukraine
Local time: 23:35
Member (2007)
English to Russian
+ ...
Dec 19, 2011

Збираюся у березні на відпочинок закордон. Чому б не сплатити за готель зі свого доларового рахунку та не "ганяти" гроші, витрачуючи зайве на пенсійний фонд, конвертацію... Хочу сплатити зараз, щоб вже мати змогу звернутися за візою. Ще й перед подорожжю взяла б доларів з рахунку готівкою. Знаю, що треба "обставити" все як відрядження, але у банку вони самі не знають, як це оформити:) Прошу допомоги!

 
mk_lab
mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 23:35
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Ви ФОП? Dec 19, 2011

Якщо так, то пишете заяву/наказ на вiдрядження себе з розрахунком витрат та вiдносите до банку. Банк видасть вам потрiбну валютну суму з вашого р/р. Зазвичай, нiяких звiтiв подавати не доведеться (хоча, в принципi таке не виключено).

 
Ksenia ILINSKA
Ksenia ILINSKA  Identity Verified
Ukraine
Local time: 23:35
Member (2007)
English to Russian
+ ...
TOPIC STARTER
Так, Dec 19, 2011

я фоп. А де можна знайти приклад такого наказу?

 
mk_lab
mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 23:35
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Форма - довiльна Dec 19, 2011

Ksenia Turinsky wrote:
я фоп. А де можна знайти приклад такого наказу?

Необов'язково чогось дотримуватись. Аби задовiльнився начальник вiддiлення вашого банку. А вiн зобов'язаний "задовiльнитися". Я писав просто - прошу видати з мого рахунку $XXX на вiдрядження до США, згiдно наказу №YYY (я нiяких наказiв собi не виписував, але можете для впевненостi щось написати, пiдписатися та печатку поставити - ви сама собi начальник!). Розрахунок витрат: Квитки ..., Сплата за вiзу..., Готель..., Харчування..., Оренда автомобiлю...

Грошi видавали з "кислою мiною", але без проблем. Нiхто нiчого не перевiряв. Хоча, кажуть, в принципi можуть попросити щось надати. На крайнiй випадок напишете, що вiдрядження на жаль не вiдбулося - повертати валюту ви не зобов'язанi


 
Roman Bulkiewicz
Roman Bulkiewicz  Identity Verified
Local time: 23:35
Member (2004)
English to Ukrainian
+ ...
А скільки коштує банківський переказ... Dec 19, 2011

... цікавилися? Я пару раз розглядав такий варіант -- виходило дорожче, ніж продати валюту і розрахуватися гривневою карткою.

Тим більше, що –

Ksenia Turinsky wrote:
сплатити за готель зі свого доларового рахунку


-- готель у США? Якщо ні, то ще й банк-посередник обов'язково відщипне свою комісію.

Ще й перед подорожжю взяла б доларів з рахунку готівкою.


Це може бути вигідно, а може й не дуже. Бо знову ж таки, якщо це не США, ті долари доведеться все одно так чи інакше конвертувати в місцеву валюту. Платити карткою чи знімати готівку в банкоматі може виявитися дешевше.


 
Sergei Leshchinsky
Sergei Leshchinsky  Identity Verified
Ukraine
Local time: 23:35
Member (2008)
English to Russian
+ ...
краще доларова карта Dec 19, 2011

Придбання готелів, білетів... "заводов, газет, пароходов" можливо у Тирнетах. Це дуже просто. Дружина була у Альбіони, та за 10 днів жодного разу не користувалась гаманцем. Все було сплачено заздалегідь з Одеси, починаючи з автобуса Одеса-Київ-Бориспiль (до найближчого літака), �... See more
Придбання готелів, білетів... "заводов, газет, пароходов" можливо у Тирнетах. Це дуже просто. Дружина була у Альбіони, та за 10 днів жодного разу не користувалась гаманцем. Все було сплачено заздалегідь з Одеси, починаючи з автобуса Одеса-Київ-Бориспiль (до найближчого літака), та закінчуючи тим ж автобусом у зворотньому напрямку. Навіть проїзд містом Льондоном на метрі впродовж 5 днів, а потім подорож до Йорку and back також було сплачено з Одеси за допомогою Тирнетів. Щодо готелів та екскурсій, то це просто елементарно, Ватсон!

Банк підкаже, як вивести бакси на валютну картку...
Collapse


 
Roman Bulkiewicz
Roman Bulkiewicz  Identity Verified
Local time: 23:35
Member (2004)
English to Ukrainian
+ ...
Банк підкаже: Dec 19, 2011

Sergei Leshchinsky wrote:
Банк підкаже, як вивести бакси на валютну картку...


Ніяк. Не можна.
Ну, може, хтось якось вміє обходити... або навпаки -- один банк мені робив це без проблем деякий час (багато років тому), а потім сказали: "вибачте, то була наша помилка".


 
Sergei Leshchinsky
Sergei Leshchinsky  Identity Verified
Ukraine
Local time: 23:35
Member (2008)
English to Russian
+ ...
Система загоняє нас у тінь. Dec 19, 2011

(Включаймо макітру.)

 
mk_lab
mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 23:35
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Валютних карток для ФОПiв Dec 20, 2011

у нас нема.
Sergei Leshchinsky wrote:
(Включаймо макітру.)

"Макитрових" методiв - безлiч, але якось прив'язати iх до р/р ФОП можна хiба що у мрiях.


 
Ksenia ILINSKA
Ksenia ILINSKA  Identity Verified
Ukraine
Local time: 23:35
Member (2007)
English to Russian
+ ...
TOPIC STARTER
Дякую усім Dec 20, 2011

Сергію, то зрозуміло, що розраховуватися карткою дуже просто, питання в тому, что гроші лежать на доларовому рахунку ФОП.
Романе, про те, що витрати на бакнківський переказ більше, ніж втрати у разі продажу доларів, я не подумала, дякую.


 
Ksenia ILINSKA
Ksenia ILINSKA  Identity Verified
Ukraine
Local time: 23:35
Member (2007)
English to Russian
+ ...
TOPIC STARTER
... Dec 27, 2011

mk_lab wrote:

На крайнiй випадок напишете, що вiдрядження на жаль не вiдбулося - повертати валюту ви не зобов'язанi

Якщо повертати валюту не обов'язково, тоді теоретично я можу планувати відрядження хоч кожного місяця, отримувати валюту готівкою, а потім не їхати і гроші не повертати?


 
mk_lab
mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 23:35
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Теоретично так Dec 28, 2011

Ksenia Turinsky wrote:
Якщо повертати валюту не обов'язково, тоді теоретично я можу планувати відрядження хоч кожного місяця, отримувати валюту готівкою, а потім не їхати і гроші не повертати?

А практично - це запитання до начальника вiддiлення вашого банку. Не думаю, що йому/їй така iдея дуже сподобається...
Банки з нашою валюти завжди мають зайву копійку - прокручують її, продають за вигідним курсом. А курс вашого продажу (якщо ви помітили) завжди нижче курсу НБУ, та навіть "середньозваженого" банківського курсу. Крім того, банки також перевіряють, і воно йому/їй потрібно - нариватись на зайві запитання від контролерів?

Тому, "що занадто - то не здраво"


 
Ksenia ILINSKA
Ksenia ILINSKA  Identity Verified
Ukraine
Local time: 23:35
Member (2007)
English to Russian
+ ...
TOPIC STARTER
.... Dec 28, 2011

mk_lab wrote:

Не думаю, що йому/їй така iдея дуже сподобається...

Тому, "що занадто - то не здраво"

Що не заборонено, то...іноді можна зробити. А яким папірцем відмахуватися? Тобто який документ регулює відрядження ФЛП?


 
mk_lab
mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 23:35
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Заявою Dec 28, 2011

Ksenia Turinsky wrote:
Що не заборонено, то...іноді можна зробити. А яким папірцем відмахуватися? Тобто який документ регулює відрядження ФЛП?

Заявою на ім'я начальника вашого відділення.
"Прошу видати $XXX з мого рахунку № YYY на відряждення до ZZZ. Розрахунок витрат..."
Якщо спитають, на якій підставі - пишете "згідно мого наказу №... про відрядження мене - можете цей наказ також написати (мені цього робити не довелося - так дали).

Між іншим, ця процедура ще й значно простіше продажу валюти та зняття гривні чеком.
Але...

[Edited at 2011-12-28 11:26 GMT]


 
Sergey Savchenko
Sergey Savchenko  Identity Verified
Ukraine
Local time: 23:35
Member (2007)
English to Russian
+ ...
ре Jan 4, 2012

Несколько раз снимал деньги и с долларового, и с еврового счета якобы на командировки, никто никаких подтверждений не требовал. Но это, наверное, зависит от банка.
По деньгам - примерно тот же процент, что и обычным способом получается за снятие. Банк себя не обидит в любом случае.


 
Pages in topic:   [1 2] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Як оформлюються відрядження та витрати на них







Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »