Abbyy FineReader 12 nie uruchamia się pod Windows 10
Thread poster: Andrzej Grzegrzółka
Andrzej Grzegrzółka
Andrzej Grzegrzółka
Poland
Local time: 17:01
Russian to Polish
+ ...
Nov 14, 2015

Witajcie

Abbyy FineReader 12 nie uruchamia się pod Windows 10. Czy ktoś z was podpowie, jak zmienić ustawienie Windows 10, aby program zadziałał?

Andrzej


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 17:01
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Wymagania dotyczące komputera: Nov 15, 2015

Komputer z procesorem o częstotliwości 1 GHz lub wyższej.

System operacyjny: Microsoft® Windows® 8/8.1, Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows Server® 2012/2012 R2, 2008/2008 R2, 2003.

I pozamiatane.


 
Wit
Wit  Identity Verified
Local time: 17:01
English to Polish
+ ...
A jak sprawdzić u źródła... Nov 15, 2015

Операционная система: Microsoft® Windows® 10, Microsoft® Windows® 8, Microsoft® Windows® 7, Microsoft® Windows® Vista, Microsoft® Windows® XP, Microsoft® Windows® Server® 2012, Microsoft® Windows® Server® 2012 R2, Microsoft® Windows® Server® 2008, Microsoft® Windows® Server® 2008 R2, Microsoft® Windows® Se... See more
Операционная система: Microsoft® Windows® 10, Microsoft® Windows® 8, Microsoft® Windows® 7, Microsoft® Windows® Vista, Microsoft® Windows® XP, Microsoft® Windows® Server® 2012, Microsoft® Windows® Server® 2012 R2, Microsoft® Windows® Server® 2008, Microsoft® Windows® Server® 2008 R2, Microsoft® Windows® Server 2003.
http://www.abbyy.ru/finereader-professional/specification/

Oficjalnie obsługują. W bazie wiedzy na ich stronie nic na ten temat nie ma. Forum też nie ma. Zatem: pytać się producenta.
Collapse


 
Ryszard Jahn
Ryszard Jahn
Local time: 17:01
German to Polish
+ ...
? Nov 15, 2015

V. 11
u mnie działa na WIN10


rjz


 
Andrzej Grzegrzółka
Andrzej Grzegrzółka
Poland
Local time: 17:01
Russian to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
działa Nov 15, 2015

Witam

Dziękuję za odpowiedzi.

Za mało przekazałem informacji w moim zapytaniu. A to dlatego, że się 'wściekłem' na Windows 10 po tym, co mi się przydarzyło. A instalowałem go w piątek 13.
Już się z nim przeprosiłem.

Chodziło o komunikat, który się wyświetlał przy uruchamianiu Abbyy FineReader:

'ABBYY licensing service is unavailable. The RPC server is unavailable.'

To jest wersja angielska, ale polska b
... See more
Witam

Dziękuję za odpowiedzi.

Za mało przekazałem informacji w moim zapytaniu. A to dlatego, że się 'wściekłem' na Windows 10 po tym, co mi się przydarzyło. A instalowałem go w piątek 13.
Już się z nim przeprosiłem.

Chodziło o komunikat, który się wyświetlał przy uruchamianiu Abbyy FineReader:

'ABBYY licensing service is unavailable. The RPC server is unavailable.'

To jest wersja angielska, ale polska brzmi identycznie.

Moja wersja Abbyy FineReader 12 pochodzi z okresu, kiedy nie było jeszcze Windows 10.

Kiedy w końcu zdecydowałem się na ponowną instalację programu, podczas instalowania wyświetliło się okno z dwiema możliwościami 'Modyfikuj' albo 'Napraw'. Wybrałem 'Modyfikuj'. Program instalacyjny sam zmodyfikował ustawienia. I wszystko zadziałało jak powinno.

Może to doświadczenie przyda się komuś w przyszłości.


Andrzej
Collapse


 
Piotr Bienkowski
Piotr Bienkowski  Identity Verified
Poland
Local time: 17:01
English to Polish
+ ...
Też mam Windows 10, u mnie się uruchamia Nov 15, 2015

Chociaż prędkość działania niektórych funkcji pozostawia trochę do życzenia, szczególnie wchodzenie w Image Editor i wychodzenie z niego.

Trochę udało mi się go przyspieszyć, Sergej z supportu z Ukrainy jest bardzo pomocny, więc jak użyjesz opcji Send Feedback w menu pomocy (używam angielskiego interfejsu, bo tłumaczenie moim zdaniem w wielu miejscach jest niedorobione), to pewnie po paru dniach się do ciebie odezwie.

Na drugim, trochę słabszym kompu
... See more
Chociaż prędkość działania niektórych funkcji pozostawia trochę do życzenia, szczególnie wchodzenie w Image Editor i wychodzenie z niego.

Trochę udało mi się go przyspieszyć, Sergej z supportu z Ukrainy jest bardzo pomocny, więc jak użyjesz opcji Send Feedback w menu pomocy (używam angielskiego interfejsu, bo tłumaczenie moim zdaniem w wielu miejscach jest niedorobione), to pewnie po paru dniach się do ciebie odezwie.

Na drugim, trochę słabszym komputerze też mam WIndows 10 i chodzi na nim i działa Finereader 8 - o dziwo szybciej od dwunastki. Im wyższa wersja, tym bardziej bloatware...

PB

Andrzej Grzegrzółka wrote:

Witajcie

Abbyy FineReader 12 nie uruchamia się pod Windows 10. Czy ktoś z was podpowie, jak zmienić ustawienie Windows 10, aby program zadziałał?

Andrzej
Collapse


 
Andrzej Grzegrzółka
Andrzej Grzegrzółka
Poland
Local time: 17:01
Russian to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
pytanie Nov 16, 2015

Piotr, mam do ciebie pytanie innej natury.

Mój laptop z Windowsem 10 po około 5 minutach bezczynności sam przechodzi w stan uśpienia pomimo tego, że wszystkie ustawienia dotyczące uśpienia lub wyłączenia ustawione są na 'nigdy'.

Czy u ciebie też występuje albo występowało takie 'zjawisko'?

Andrzej


 
Letra
Letra  Identity Verified
Poland
Local time: 17:01
English to Polish
+ ...
XBench na Windows 10 Nov 16, 2015

Podepnę się do tematu. Pierwsze podejście do Windowsa 10 zrobiłem we wrześniu i po tygodniu wróciłem do "siódemki". Podstawowym zastrzeżeniem były rozmyte/nieostre czcionki ekranowe. W indywidualnych programach można wyłączyć skalowanie, ale w oknach systemowych już nie. Wszystkie programy i słowniki działały OK oprócz XBencha 2.9, który witał mnie różnymi komunikatami o błędach podczas uruchamiania. Niby potem działał, ale nie miałem zaufania, czy aby na pewno wszyst... See more
Podepnę się do tematu. Pierwsze podejście do Windowsa 10 zrobiłem we wrześniu i po tygodniu wróciłem do "siódemki". Podstawowym zastrzeżeniem były rozmyte/nieostre czcionki ekranowe. W indywidualnych programach można wyłączyć skalowanie, ale w oknach systemowych już nie. Wszystkie programy i słowniki działały OK oprócz XBencha 2.9, który witał mnie różnymi komunikatami o błędach podczas uruchamiania. Niby potem działał, ale nie miałem zaufania, czy aby na pewno wszystko sprawdzał, jak należy. Do tego dziwnie zachowywał się Word. Tłumaczę od kilkunastu lat, czasami jeszcze w Workbenchu i mam nawyk ustawiania okien: Workbench na górze, a Word poniżej. Musi być równo No a Windows 10 po każdym zamknięciu Worda przesuwał go w lewo, jakby dopasowywał do niewidocznego marginesu. Czarę goryczy przepełniło powolne działanie podstawowych operacji kopiuj/wytnij/wklej oraz pakowanie/rozpakowywanie plików. Pod Windows 7 zwykle okno tych operacji pojawia się na ułamek sekundy (przy małych plikach po góra kilkanaście MB), a w nowym Windowsie trwało to po kilka-kilkanaście sekund, nawet przy plikach po kilkaset KB. Sprzęt ten sam - dysk SSD. Teraz czekam na pierwszy Service Pack. Zobaczymy, czy coś się zmieni.Collapse


 
Andrzej Grzegrzółka
Andrzej Grzegrzółka
Poland
Local time: 17:01
Russian to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
wolniej Nov 20, 2015

Po kilku dniach korzystania z Abbyy FineReader 12 pod Windowsem 10 mogę stwierdzić, że Abbyy FineReader 12 działa wyraźnie wolniej. Czas przetwarzania tekstu zwiększył się, myślę, że dwukrotnie.

W Windows 10 jest nowa przeglądarka Microsoftu, nazywa się Edge. Jest wyraźnie wolniejsza od Google, a miała być bardzo szybka.
Mam wrażenie, że Windows 10 to jedynie nakładka na poprzednie wersje systemu. Zastanawiam się, czy go nie odinstalować i nie wrócić do
... See more
Po kilku dniach korzystania z Abbyy FineReader 12 pod Windowsem 10 mogę stwierdzić, że Abbyy FineReader 12 działa wyraźnie wolniej. Czas przetwarzania tekstu zwiększył się, myślę, że dwukrotnie.

W Windows 10 jest nowa przeglądarka Microsoftu, nazywa się Edge. Jest wyraźnie wolniejsza od Google, a miała być bardzo szybka.
Mam wrażenie, że Windows 10 to jedynie nakładka na poprzednie wersje systemu. Zastanawiam się, czy go nie odinstalować i nie wrócić do Windows 7?

Andrzej

[Zmieniono 2015-11-20 18:45 GMT]
Collapse


 
Piotr Bienkowski
Piotr Bienkowski  Identity Verified
Poland
Local time: 17:01
English to Polish
+ ...
FR wolniej - tak, WIN10 - nie. Nov 30, 2015

Andrzej Grzegrzółka wrote:

Po kilku dniach korzystania z Abbyy FineReader 12 pod Windowsem 10 mogę stwierdzić, że Abbyy FineReader 12 działa wyraźnie wolniej. Czas przetwarzania tekstu zwiększył się, myślę, że dwukrotnie.

W Windows 10 jest nowa przeglądarka Microsoftu, nazywa się Edge. Jest wyraźnie wolniejsza od Google, a miała być bardzo szybka.
Mam wrażenie, że Windows 10 to jedynie nakładka na poprzednie wersje systemu. Zastanawiam się, czy go nie odinstalować i nie wrócić do Windows 7?

Andrzej

[Zmieniono 2015-11-20 18:45 GMT]


Finereader rzeczywiście zwolnił w wer. 12, ale zauważyłem to już pod Win 8.1
WIndows 10 samo z siebie chodzi szybko, szczególnie nawet po aktualizacji systemu która przyszła przez WIndows Update, natomiast system spowalniał mi poważnie antywirus reklamowany jako lekki. Nawet kliknięcie prawym przyciskiem myszy ikony na pulpicie powodowało kilkusekundowe kręcenie kółkiem.


 
Piotr Bienkowski
Piotr Bienkowski  Identity Verified
Poland
Local time: 17:01
English to Polish
+ ...
Obserwuję coś podobnego Nov 30, 2015

ALe wydaje mi się, że jest to tylko gaszenie ekranu

Andrzej Grzegrzółka wrote:

Piotr, mam do ciebie pytanie innej natury.

Mój laptop z Windowsem 10 po około 5 minutach bezczynności sam przechodzi w stan uśpienia pomimo tego, że wszystkie ustawienia dotyczące uśpienia lub wyłączenia ustawione są na 'nigdy'.

Czy u ciebie też występuje albo występowało takie 'zjawisko'?

Andrzej


 
Andrzej Grzegrzółka
Andrzej Grzegrzółka
Poland
Local time: 17:01
Russian to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
deinstalacja Nov 30, 2015

Ja już odinstalowałem Windows 10. Za bardzo spowalniał potrzebne mi programy. Odinstalowanie poszło szybko i sprawnie. Być może to wina laptopa, ma już 2 lata.

Decyzję ostatecznie podjąłem, kiedy po uruchomieniu laptopa zobaczyłem na ekranie komunikat 'Usługa Windows 10 jest niedostępna ...'. Nie jestem informatykiem, ale komunikat ten zrozumiałem w taki sposób, że część funkcji systemu jest obsługiwana przez internet.

Andrzej


 
Robert Jonczyk
Robert Jonczyk
Poland
Local time: 17:01
German to Polish
+ ...
Problem z FR pod Win 10 Apr 12, 2016

Dodam od siebie, że miałem podobny problem i pomogło użycie funkcji "Napraw" w panelu Programy i funkcje w Win 10.

Pozdrawiam
Robert


 
Andrzej Grzegrzółka
Andrzej Grzegrzółka
Poland
Local time: 17:01
Russian to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
To działa May 9, 2016

Rzeczywiście to działa. Dziękuję za podpowiedź.

Andrzej


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Abbyy FineReader 12 nie uruchamia się pod Windows 10






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »